Za Remedium nastoupila nejúdernější dvojice ligy Daniš – Kubiš a v obraně dokonce Rolf Franke, ale na Opavu to nestačilo. Marek Dzierža vybojoval v 6. minutě zdánlivě ztracený míček, před brankou našel samotného Vojtěcha Volfa a ten otevřel skóre.

Ostrava sice vyrovnala, ale domácí poslal ještě do první pauzy do vedení kapitán Jakub Kučera. Opava měla herně navrch. Pětka mladíků napadala rozehrávku soupeře ve dvou hráčích a nedávala Remediu dýchat. Naopak formace zkušených zase čekala na protivníka a podnikala rychlé brejky.

Na 3:1 pro Opavu navýšil střelou z úhlu Vojtěch Volf. Jenže Ostravané z přečíslení dva na jednoho znovu vstřelili kontaktní branku. Do konce druhé patnáctiminutovky se však prosadil ještě Michal Pavela a P.E.M.A. znovu odskočila. V poslední třetině padl jeden gól na každé straně. Po osmatřiceti vteřinách hry vyslal plachtící střelu Ondřej Terchovan a míček si našel cestu do sítě popáté – 5:2.

Remedium ještě stačilo po nedorozumění obránce Kučery s gólmanem Černínem zkorigovat, ale na vítězství Opavy 5:3 už se pak nic nezměnilo.

SK P.E.M.A. BCC Opava - FBC Remedium Ostrava B 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky Opavy: Volf 2 (Dzierža, Boželník), Kučera (Solný), Pavela (Both), Terchovan (Balnar)

Do utkání proti ČSKA Ostrava nahradil na křídle druhého útoku lehce zraněného Marka Dzieržu Michal Elbl, který v prvním zápase nehrál. Ale do tohoto duelu vlétl impozantně. Po padesáti sekundách našel před prázdnou brankou Karla Boželníka, který poslal Opavu do vedení. Za čtyři minuty si oba role vyměnili, Boželník přihrával a Elbl zvyšoval na 2:0.

Soupeř snížil, ale pak Jakub Kučera využil přesilovku a dal svým barvám klid. Prostřední část byla spíše boj než florbal. Taky padla jen jedna branka, postaral se o ni další z hráčů, který proti Remediu jen seděl na střídačce, Michal Gavenda. Třetí dějství už P.E.M.A. ovládla a čtyřmi góly svého protivníka zničila, trefili se Martin Both, Karel Balnar, Tomáš Solný a Karel Boželník.

Michal Elbl se blýskl gólem a třemi přihrávkami. Hráči ČSKA se zmohli jen na kosmetickou úpravu výsledku. Opava vyhrála 8:2.

SK P.E.M.A. BCC Opava - ČSKA Ostrava 8:2 (3:1, 1:0, 4:1)
Branky Opavy: Boželník 2 (Elbl 2), Elbl (Boželník), Kučera (Both), Gavenda (Halámek), Both, Balnar (Elbl), Solný (Both)
Opava: Černín (Remedium), Válek (ČSKA) – Kučera, Both, Terchovan, Balnar – Pavela, Solný, Halámek – Volf, Boželník, Dzierža – Elbl, Šimera, Gavenda

.