Slezané se za stavu 2:2 na utkání stěhovali do Prahy k rozhodujícímu duelu. Jenže ten jim od počátku nevycházel. Hlavně ve druhé třetině, kdy se domácí vedení vyšplhalo z 2:1 až na hrozivých 5:1, hostující hráči totálně propadli.

„První čtyři branky jsme soupeři darovali. Každý byl jiný, ale všechny měly něco společného. Byla na nich vidět nezkušenost týmu z těchto důležitých utkání," popisoval kouč Robert Segeťa a pokračoval: „A to byl ten faktor, který asi rozhodl celou sérii. Black Angels tu svou zkušenost zúročili."

Chyběl „zabiják" v koncovce

Až v poslední části Opava zabrala a svého protivníka zatlačila do hluboké defenzivy. Z ohromného tlaku vytěžila tři góly, ale vyrovnat se i přes nespočet stoprocentních šancí nepodařilo.

„Za stavu 5:1 se konečně kluci uvolnili, zjistili, že nemají co ztratit, tak začali hrát. Byli jsme všude dřív, všechno vycházelo, k vyrovnání chyběl kousíček. Jen Dominik Klimscha trefil tři tyčky, bohužel to tam nespadlo a radoval se soupeř.

Měli jsme spoustu šancí, ale v týmu chyběl takový ten zabiják, který z pěti šancí čtyři promění," okomentoval poslední okamžiky opavské sezony trenér.

Na opavské prostředí bude vzpomínat rád

Zkušený kouč strávil s týmem dva měsíce. I přes sestup se Opavané herně i takticky neskutečně zvedli.

„Šel jsem do prostředí, které neznám. Během té krátké doby jsme museli udělat strašně hodně změn, musel jsem do kluků natlačit věci, které normálně trvají minimálně půl roku. Ale byl jsem překvapen a nadšen z toho, jak všechno rychle zvládají," popisoval svou misi v Opavě kouč s obrovskými zkušenostmi z extraligy.

Sám Robert Segeťa také říkal, že si ze svého působení hodně odnesl. „Hodně moc mě to bavilo, atmosféra v týmu i prostředí kolem mě bavily maximálně. V opavském florbalu jsou perfektní lidi, kolektiv výborný, takže z tohoto hlediska jsme byl spokojen," usmíval se Robert Segeťa a pokračoval:

„Museli jsme vycházet z toho kádru, který byl k dispozici. Nikdo z hráčů tam není nějaký florbalový bůh, někteří jsou lepší, někteří horší průměr, ale do florbalu dávají obrovské srdce. Je to možná fráze, ale v Opavě to stoprocentně platí."

P.E.M.A. si tedy v příští sezoně zahraje Národní ligu. Důležité bude, aby udržela dosavadní kádr pohromadě, případně přivedla dvě, tři posily. I když to bude hodně záviset na financích, kterých ve florbale není mnoho. Také působení ostravského kouče Roberta Segeti s koncem play down v Opavě skončilo.

Tomu, zda by u týmu pokračoval, nechává dveře otevřené. „Zatím se k tomu nebudu vyjadřovat. Smlouvu jsem měl jen na play down, tím to pro mě momentálně hasne. Neříkám, že nějaké další působení v Opavě je vyloučené, ale musely by k tomu být podmínky," uzavřel Segeťa.

Získání kvalitního kouče nejlépe se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, to je momentálně pro opavský florbal priotrita číslo jedna. Pokud se povede trenéra přivést a zajistit mu kvalitní, i finanční, podmínky, má P.E.M.A. reálnou šanci dostat se zpět.

V opačném případě je existence mužského florbalu v Opavě v prvoligových či teď ve vodách Národní ligy značně nejistá.