„Pořád jsme mohli dosáhnout na 3. místo v soutěži, a tak hlavním cílem bylo vyhrát," uvedl trenér Opavy Pavel Hrabec. Jenomže začátek utkání jeho svěřencům nevyšel a po čtyřech minutách prohrávali 0:2. Jenže P.E.M.A. dokázala za necelých devadesát vteřin srovnat.

Ostravští znovu utekli, ale P.E.M.A. půl minuty před první pauzou znovu dorovnala. „Byla to trochu bláznivá třetina, pořád jsme dotahovali," komentoval Hrabec.

To druhá část byla o poznání klidnější, ovšem MVIL šel opět do vedení. To netrvalo ani půl minuty a bylo zase srovnáno, 4:4. Opavští pak ke konci druhé třetiny vstřelili pátý gól a poprvé vedli. „Ve zbytku zápasu jsme už soupeře do ničeho nepustili, kluci to výborně odbránili," pochválil tým Pavel Hrabec a pokračoval:

„Byl to zvláštní zápas, asi daný i tím prostředím, malé hřiště, špatné světlo, gólmani na obou stranách toho moc neviděli. Asi i proto čtyři góly dali naši obránci," doplnil.

SK P.E.M.A. Opava – 1. MVIL Ostrava 5:4 (3:3, 2:1, 0:0)
Branky Opavy: Vávra (Zeisberger), Tietz (Klímek), Čiháček (Tietz), Kratochvíl (Čiháček), Stloukal

Proti vedoucímu celku přeboru to byl docela jiný zápas, létalo se nahoru dolů. Porubští šli do vedení, když využili přesilovku, ale po minutě bylo srovnáno střelou Pracného. „Tigers jsou na tom herně velice dobře, pořád útočili, ale náš gólman se rozchytal k výbornému výkonu," podotkl kouč Opavy.

V prostřední části padla jen jedna branka a znamenala vedení pro SK P.E.M.A. Stloukal byl faulován ve vyložené šanci a sám pak proměnil trestné střílení. Soupeř vyrovnal až na začátku třetí třetiny. „Poruba měla velkou podporu na tribuně, takže jejich kluci se snažili tlačit," uvedl Pavel Hrabec.

Fandy protivníka však zmrazil nejmladší opavský Hráč Sidunov, když zužitkoval krásnou kombinaci celé pětky. Bohužel P.E.M.A. se dalších tří bodů nedočkala. Dvě a půl minuty před koncem přišel faul a přesilovka Tigers. „Byl to zbytečný zákrok na půlce. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale přesilovka dala Porubě ještě šanci. A soupeř ji využil," říkal trochu smutně trenér.

Tigers srovnali na konečných 3:3. „Obě utkání byla pro většinu kluků poslední v žákovské kategorii, přecházejí totiž do dorosteneckého týmu. Chtěl bych jim poděkovat a popřát, at se jim v dorostu daří. Stejný dík patří samozřejmě i všem ostatním hráčům, kteří tuhle sezonu odehráli," uzavřel sezonu žáků Pavel Hrabec.

FBC Tigers Poruba – SK P.E.M.A. Opava 3:3 (1:1, 1:0, 1:2)
Branky Opavy: Pracný (Klímek), Stloukal, Sidunov (Zwinger)
SK P.E.M.A. Opava: Černohorský (MViL), Bezděk (Tigers) – Tietz, Čiháček, Pracný, Klímek, Šimera – Zwinger, Kratochvíl, Vojtěch Tögel, Stloukal, Ondřej Tögel – Zeisberger, Dzida, Sidunov, Vávra. Trenéři: Pavel Hrabec, Jiří Černohorský, Bronislav Chládek

SK P.E.M.A. Opava

Zleva: Václav Machovský, Martin Dzida, František Stloukal, David Zwinger, Daniel Chládek, Jakub Vávra, Jiří Kratochvíl, Šimon Tietz, Jiří Šimera, Pavel Hrabec ml., David Pracný, Vojtěch Klímek, Jakub Čiháček, Ondřej Sidunov, dole sedící: Kryštof Bezděk. Chybí: Vojtěch Černohorský, Ondřej a Vojtěch Tögelové. Foto: Pavel Hrabec