Třetí utkání semifinálové série Opavě od počátku moc nevycházelo. „Bylo to úplně stejné jako první utkání v Brně. Bylo to bez tempa, nemohli jsme se do něj dostat. I když jsme se o tom bavili, upozorňoval jsem na to kluky, že bez nasazení to nepůjde," kroutil hlavou opavský kouč Robert Segeťa.

Po druhé třetině Slezané prohrávali 4:1 a Brno v poklidu kráčelo k vítězství. „Až potom jsme se nakopli a odehráli sedm minut v tempu. Sice jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale víc nic. Je to o hlavě. Jestli si kluci myslí, že to tam půjde samo… Nedají tomu něco navíc, místo střelby volí alibistickou přihrávku," hodnotil trenér.

Sokol Brno I Emkocase Gullivers – SK P.E.M.A. Opava 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky a asistence Opavy: 21. Jakub Kocur (Sova), 58. Dzierža (Klimscha), 59. Dzierža (Solný)
Opava: Martínek – Mazur, Rychlý, Jakub Kocur, Kučera, Dalibor Repček, Both, Balnar – Dzierža, Solný, Klimscha – Sova, Boželník, Vojtěch Kocur – Vojtěch Repček, Gebauer, Pavela – Halámek, Klein. Trenér: Robert Segeťa

V neděli v Opavě už mohli Gulliveři sérii rozhodnout. A také to tak dlouhou dobu vypadalo. V polovině utkání vedli hosté 3:1, a Opavští se ne a ne prosadit. Sice si jisté šance vytvářeli, ale vždycky je špatně vyřešili. „Brno potrestalo v podstatě každé sebemenší zaváhání naší obrany. Dávali jednoduché góly po naivních chybách, proto se dostali do toho náskoku," povídal Segeťa, ale hned dodal: „Ale ten zápas byl od začátku do konce vyrovnaný."

Před druhou pauzou se povedlo Opavě snížit a ve třetí třetině dokonce otočit stav ve svůj prospěch. „Do třetí třetiny jsme postavili trochu jinou obranu a Brno s tím mělo problém. Nepouštěli jsme do tlaku jejich obránce. Oni museli úplně změnit hru, než jakou praktikovali dvě třetiny. A tohle rozhodlo," doplnil Robert Segeťa.

Stav semifinále je srovnaný 2:2 a rozhodující duel čeká na oba soupeře ve středu v Brně. „Bohužel to tak je, že se rozhodující zápas hraje přes týden. Máme nevýhodu v tom, že jedeme k nim, takže kluci si musí brát dovolené, omluvenky do školy. Je jenom otázka, v jaké sestavě pojedeme, jestli třeba někdo klíčový nebude kvůli práci chybět," uzavřel opavský kouč.

SK P.E.M.A. Opava - Sokol Brno I Emkocase Gullivers 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky a asistence Opavy: 10. Sova (Vojtěch Kocur), 37. Dzierža (Klimscha), 45. Vojtěch Kocur (Halámek), 52. Jakub Kocur (Sova)
Opava: Černín – Mazur, Rychlý, Jakub Kocur, Kučera, Dalibor Repček, Both, Balnar – Dzierža, Solný, Klimscha – Sova, Boželník, Vojtěch Kocur – Vojtěch Repček, Gebauer, Pavela – Halámek, Klein. Trenér: Robert Segeťa