Sobotní utkání bylo spíše taktickou bitvou, žádný z týmů nechtěl udělat chybu, a tak obrany dominovaly nad útoky. „Čekalo se na každou chybu, kterých moc nebylo," podotkl opavský kouč Robert Segeťa.

V půlce duelu se Havířov ujal vedení, ale Opava vzápětí odpověděla. Hosté mohli rozhodnout ve třetí třetině, kdy si vytvořila velké šance, ale přesto dospělo střetnutí do prodloužení. Tam se po sedmi minutách z ojedinělé šance trefili hráči Torpeda.

„Byla to škoda, měli jsme velkou šanci na vítězství. Trefovali jsme tyčky. Už dlouho jsem nezažil, že by florbalový zápas skončil po základní části 1:1. Měl obrovskou taktickou kvalitu," hodnotil Segeťa.

Torpedo Havířov – SK P.E.M.A. Opava 2:1 po prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branka a asistence Opavy: 35. Gebauer (Vojtěch Repček)
Opava: Černín – Rychlý, Mazur, Kučera, Jakub Kocur, Both, Dalibor Repček, Balnar – Halámek, Dzierža, Klimscha – Sova, Boželník, Vojtěch Kocur – Vojtěch Repček, Pavela, Gebauer – Klein. Trenér: Robert Segeťa

Pokud si chtěla Opava zachovat naději na celkové vítězství, musela doma vyhrát. A byl to zápas plný zvratů. Havířov dvakrát vedl, ale domácí útočník Halámek dokázal dvakrát vyrovnat. Poté poslal svůj tým i do vedení a zaznamenal čistý hattrick.

Hosté vyrovnali na 3:3, ale první útočná řada Opavy byla k neudržení. Během minuty se dvakrát trefil Dzierža, P.E.M.A. vedla po dvou třetinách 5:3 a po střechu nabitá hala na Mařádkové šílela.

„Byla to taková houpačka. Torpedo hrálo na dvě pětky, my na tři a ve druhé třetině jim trochu docházely síly. Přehrávali jsme je a otočili zápas," povídal Robert Segeťa.

Jenže přišel začátek třetí třetiny. „Vstoupili jsme do ní nekoncentrovaně a během minuty a půl jsme dostali dva góly a bylo zase vyrovnáno," popisoval dění domácí kouč a dodával: „Torpedo se dostalo do šíleného laufu a pak vstřelilo i rozhodující gól."

P.E.M.A. tak skončila těsně pod vrcholem, dokráčela z osmého místa po základní části až k titulu vicemistra. „Vítěz je jenom jeden, že jsme druzí je hezké, ale je to velká škoda. Zase musím říct, že finálová série byla hodně kvalitní. Každopádně já jsem chtěl vyhrát," říkal trochu zklamaně Segeťa.

Opavské čeká baráž o I. ligu, kde se střetnou v sérii s Rožnovem. „Sám nevím, co od toho čekat. Rožnov je odpočatější, ale naštěstí se o víkendu hraje jen jeden zápas u nich a další víkend pak máme dva zápasy doma. Popereme se o to," uzavřel trenér.

SK P.E.M.A. Opava – Torpedo Havířov 5:6 (1:2, 4:1, 0:3)
Branky a asistence Opavy: 7. Halámek (Klimscha), 27. Halámek (Klimscha), 30. Halámek (Klimscha), 36. Dzierža (Halámek), 37. Dzierža (Klimscha)
Opava: Černín – Rychlý, Mazur, Kučera, Jakub Kocur, Both, Balnar, Dalibor Repček – Halámek, Dzierža, Klimscha – Sova, Boželník, Vojtěch Kocur – Vojtěch Repček, Pavela, Gebauer – Klein. Trenér: Robert Segeťa

Program baráže o I. ligu, 1. FbK Rožnov p. R. – SK P.E.M.A. OpavaI. zápas: sobota 16. dubna v Rožnově
II. zápas: sobota 23. dubna v Opavě
III. zápas: neděle 24. dubna v Opavě