Přitom Opavští nezačali špatně. Už ve třetí minutě je poslal do vedení Klimscha. „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Patnáct minut jsme hráli velice dobře a k ničemu je nepouštěli," řekl kouč Slezanů Robert Segeťa.

Jenže domácí stihli ještě do první pauzy skóre otočit. „Bohužel přišla individuální chyba a pak ještě taková šťastná branka po nahození u půlky," popisoval hostující trenér. Hned z kraje druhé části mohl vyrovnat Mazur, ale trefil jen břevno. Zato Rožnovští byli efektivnější a zvýšili na 3:1.

„Tam se to trochu lámalo. Sice jsme prohrávali o dva góly, ale pořád to bylo hratelné," podotkl Segeťa.

Čtvrtá branka na počátku třetí třetiny vyhnala Černína z branky a místo něj přišel Martínek. „Hra se pak zvedla. Kluci pořád bojovali," povídal zkušený kouč. Boželník a Sova přiblížili Opavu na dostřel jediné branky. „Měli jsme tam ještě asi dvě tutovky, jenže jsme je nevyužili. Zákonitě musel přijít trest," krčil rameny Robert Segeťa.

Zlomový gól Rožnova na 5:3 Opavany hodně rozčílil, protože padl vysokou holí a ještě ve výskoku. „Jestli to bylo regulérní nebo ne, o tom se nemá cenu bavit. Rozhodčí to uznali, gól platil," povzdechl si trenér.

Tři minuty před koncem padlo definitivní rozhodnutí opět po velice šťastné trefě domácích, kdy se míček do sítě odrazil od jednoho z opavských hráčů. „Co říct? Gratulujeme soupeři, série byla vyrovnaná, ale Rožnov byl o něco lepší než my," uzavřel Robert Segeťa.

Opavě tak skončila sezona. V Národní lize dosáhla P.E.M.A. na stříbro, ale do první ligy se nedostala. Otázkou je, zda se vedení podaří udržet velezkušeného kouče Segeťu i většinu kádru včetně tahounů Klimschy, Sovy, Dzierži a dalších. Fanoušci, kterých chodí na florbal čím dál víc a dokáží vytvořit domácí prostředí i při dulech venku, by si to dozajista přáli.

1. FBK Rožnov - S.K. P.E.M.A. Opava 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
Branky Opavy: 3. Klimscha, 47. Boželník (Vojtěch Repček), 49. Sova (Dzierža)
Opava: Černín (42. Martínek) - Rychlý, Mazur, Jakub Kocur, Kučera, Pavela, Balnar - Klimscha, Dzierža, Solný - Vojtěch Kocur, Sova, Boželník - Gebauer, Halámek, Vojtěch Repček - Klein. Trenér: Robert Segeťa