Domácí Chomutov vyrukoval na Opavu ve velkém stylu. Zatlačil hosty na jejich polovinu, ti byli v držení míčku jen minimálně. V polovině první třetiny, kdy už byl domácí gól na spadnutí, udeřilo na opačné straně a Opava se štěstím vedla. Navíc pár vteřin před první sirénou využila zmatků v obraně Chomutova podruhé – 0:2.

„Domácí byli celou první třetinu lepší, drželi míček a zavřeli nás u naší branky. To, že se nám povedlo jít do dvoubrankového vedení, bylo hlavně otázkou štěstí a taky naší dobré obranné práce," přiznával opavský útočník Michal Pavela.

Hned první minuty prostřední části ukázaly, jak je vedení ve florbale ošidné. Necelých sto osmdesát vteřin stačilo chomutovským florbalistům na vyrovnání na 2:2 a začínalo se znova. Navíc dostali výhodu přesilové hry. Jenže co se nestalo. Slezané dokázali během jediného oslabení vsítit dva góly z brejků a opět vedli. Navíc zanedlouho přidali další trefu, 3:5.

„Asi jsme si začali myslet, že nám to půjde samo. Kdybychom jim dali hned ještě šestý gól, už by se asi sesypali, jenže všechno bylo jinak," povídal Pavela. Chomutov snížil na rozdíl jediné branky, Opava znovu o jednu utekla. Jenže potom Severočeši během dvaceti vteřin srovnali na 6:6.
V poslední minutě jeli ještě trestné střílení, ale neproměnili.

Stejná situace se opakovala i v první minutě závěrečné části, i tentokrát domácí hráč tváří v tvář brankáři Černínovi selhal. A tak udeřili zase Opavští a zase v oslabení, 6:7. Sudí si ale řekli, že s nájezdy šetřit nebudou, a nařídili už třetí v pořadí. Tentokrát se už Chomutovu skórovat podařilo, 7:7. Radost mu však vydržela jen deset sekund, to se znovu prosadili hosté, 7:8.

„Tohle byl jeden ze zlomových momentů. Zase se jim povedlo dotáhnout naše vedení, ale my jsme si ho rychle vzali zpátky. A hlavně jsme ho už nepustili," pokyvoval hlavou křídelník druhé opavské formace. Hosté přidali ještě jednu branku, 7:9, a srovnali sérii.

FBC 98 Chomutov – SK P.E.M.A. Opava 7:9 (0:2, 6:4, 1:3)
Branky a asistence Opavy: Mazur 3 (Halámek, Rychlý 2), Boželník 3 (Mazur 3), Volf (Pavela), Rychlý (Balnar), Terchovan (Jakub Kocur)

Rozhodující střetnutí přišlo na řadu v neděli dopoledne a v mnohém se tomu sobotnímu podobalo. Opavě se znovu podařilo utéct do dvoubrankového vedení, jenže domácí náskok dotáhli už v první třetině. Její poslední minuta přinesla hodně vzruchu. Nejprve Chomutov padesát sekund před koncem vyrovnal na 2:2.

Čtvrt minuty před pauzou neproměnili Slezané trestné střílení, aby o deset sekund později využili přesilovku, 2:3. „Zase důležitý moment. Soupeř mohl být po vyrovnání v poslední minutě na koni, ale místo toho jsme dali třetí gól my a to nás hodně nakoplo do dalšího průběhu," popisoval okamžiky na hřišti útočník Pavela.

Prostřední část Opavští ovládli. V nasazení i v útočných nápadech domácí hráče předčili. „I když jsme udělali pár chyb dozadu, všecko zlikvidoval Vláďa Černín. Tenhle víkend chytal zase neskutečně," pochválil gólmana spoluhráč.

Slezané navíc přidali další tři zásahy a vyhnali chomutovského gólmana na střídačku – 2:6. Slezané pokračovali v suverénním výkonu i na začátku třetí třetiny, kdy zvýšili vedení, 2:7. Nakonec vyhráli 8:4, otočili sérii a zůstávají ve hře o přímý postup do 1. ligy.

„Byl to neuvěřitelný víkend. Podali jsme perfektní týmový výkon, všichni makali na sto procent. I když jsme první zápas doma prohráli, pořád jsme věřili, že můžeme celou sérii vyhrát. A nakonec se to povedlo," hodnotil střetnutí Michal Pavela.

FBC 98 Chomutov – SK P.E.M.A. Opava 4:8 (2:3, 0:3, 2:2)
Branky a asistence Opavy: Boželník 3 (Both, Halámek, Mazur), Mazur 2 (Solný), Dzierža, Solný (Dzierža), Both (Repček)
SK P.E.M.A. Opava: Černín – Balnar, Rychlý, Repček, Both, Gavenda, Jakub Kocur – Mazur, Boželník, Halámek – Dzierža, Solný, Pavela – Terchovan, Vojtěch Kocur, Volf – Tietz. Trenér: Martin Both.

V dalším kole Štíři Protivníkem Opavy ve druhém kole play-up o postup do 1. ligy bude celek Štíři České Budějovice. Také Jihočeši prohrávali s Black Angels Praha 0:1 na zápasy, ale i jim se podařilo sérii otočit, když ve třetím střetnutí musely rozhodnout až samostatné nájezdy. První duel mezi Opavou a Českými Budějovicemi se odehraje ve sportovní hale ZŠ Mařádkova v neděli 30. března, čas bude ještě upřesněn.