Kouč Segeťa se musel obejít bez Kostolányho s Gattnarem, kterým se střídavé hostování z Vítkovic na pohár nevztahuje. Do branky Opavy se postavil debutant, junior Kryštof Bezděk.

Opavští vycházeli především z propracované obrany a Krnov nepouštěli do větších šancí. Naopak v jedenácté minutě otevřel skóre po dorážce Vojtěch Repček. Hosté se tlačili do příležitostí, ale ujala se až v polovině zápasu přesilová hra. Od půlky trefil Lukáš Rychlý.

Jenže poté opavské nasazení opadlo, Krnov dvěma slepenými góly vyrovnal a byl na koni. Naštěstí ve třetí části se Opava zvedla. Dzierža procedil míček pod krnovským gólmanem do sítě a pak se krásně trefil Balnar. Orca při power-play sice dokázala vstřelit kontaktní gól, ale definitivní pojistku na opavské vítězství dal do prázdné branky Vojtěch Repček. P.E.M.A. tak postupuje do pátého kola a zahraje si proti Torpedu Havířov.

FBC Orca Krnov - S.K. P.E.M.A. Opava 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 37. Jan Hlaváček (Miškov), 40. Zakopčan (Planý), 59. Miškov (Lhoťan) - 11. Vojtěch Repček (Sova), 32. Rychlý (Dzierža), 47. Dzierža (Mazur), 54. Balnar, 60. Vojtěch Repček
Opava: Bezděk - Balnar, Rychlý, Dalibor Repček, Viktor Pavlík, Kocur - Mazur, Dzierža, Petr Pavlík - Vojtěch Repček, Gebauer, Sova - Tietz, Boželník, Musialek. Trenér: Robert Segeťa

Robert Segeťa: Věřím, že vítězství nás nakopne

Trenér opavských florbalistů byl s vítězstvím nad Krnovem samozřejmě spokojený, mrzel ho jen výpadek ve druhé třetině, kde si P.E.M.A. zkomplikovala situaci a povolila soupeři vyrovnat.

Konečně se vám povedlo v sezoně zvítězit, i když „jen" v poháru. Jak jste viděl utkání s Krnovem?

Prvních pět minut jsme byli trošku nervóznější. Ale potom už jsme ten zápas kontrolovali, dobře jsme hráli s míčkem, velice kvalitně jsme bránili. Měli jsme trochu výpadek ve druhé polovině druhé třetiny, tam se soupeři povedlo vyrovnat. Ale ve třetí části jsme už celkem kontrolovali hru, postupně jsme šli za naším cílem a tím byl postup.

Tým zase vedl 2:0 a zase vedení ztratil, stejně jako v sobotu v lize proti Žďáru.

Ono to tak někdy bývá. Soupeř potrestal naše chyby a vyrovnal. Ale potom jsme zase začali dobře bránit a nepouštěli jsme Krnov do rychlých protiútoků, ze kterých oni dávají většinu gólů. Když jsme měli obranu dobře postavenou, tak soupeř ne že by neměl šanci, ale měl těch situací mnohem míň.

Hráči se vyjádřili, že utkání hodně bolelo. Bylo až tak tvrdé?

Takový zápas musí bolet. (usmívá se) Bylo to nahecované z obou stran, všichni jsme chtěli vyhrát, ať si tady to svoje slezské teritorium držíme. Řekl bych, že Krnov šel do toho ještě více než my, ale bylo to všecko v duchu fair play, nebylo tam nic zákeřného.

Může tohle utkání pomoci mužstvu se zvednout i v lize?

Tak loni jsme se pohárem dostali dolů, letos doufám, že jsme se pohárem chytli a teď už to pojede. Kluci vědí, co mají hrát a teď už to je jen otázka času. Proti Krnovu jsme zahráli celkem solidní zápas, samozřejmě to ideální nebylo, ale bylo to o hodně lepší než ta dvě utkání v Národní lize.

Do branky nastoupil poprvé mladý Kryštof Bezděk. Jak hodnotíte jeho výkon?

On už to věděl v sobotu, že bude proti Orce chytat. Musíme oběma gólmanům dát šanci, oba to jsou kvalitní brankáři. Byla by chyba, kdyby jeden z nich odchytal všechny zápasy. Kryštof i Matěj Martínek mají kvalitu. Musím říct, že Kryštof utkání zvládl velmi dobře.

Kryštof Bezděk: První tři minuty jsem byl dost nervózní

Kryštof BezděkZdroj: Pavel Habram

V zápase s Krnovem se v brance opavských florbalistů neobjevila obvyklá opora Matěj Martínek, ale mladý Kryštof Bezděk. Loni ještě dorostenec, letos junior, ale ukázal, že trenér Segeťa nemusí mít s brankářským postem starosti. Mladík zvládl svůj debut mezi muži výborně.

Máte za sebou první utkání v brance mužů, tak jaké bylo?

Bylo to hodně nervózní. Než jsem vlezl do branky, tak mě nervozita úplně míjela, nepřipouštěl jsem si to, což mě samotného docela překvapilo. Ale když jsem si klekl do branky, tak nejhorší byly první dvě tři minutky. Pak už jsem si párkrát sáhl na míček, všechno se uklidnilo a už to bylo jako vždycky. (usmívá se)

Čím byl Krnov pro vaši branku nebezpečný?

Měli přede mnou hodně dobrou clonu, zahušťovali prostor v brankovišti, spoustu střel jsem ani neviděl a chytil je většinou jen z postavení. To bylo pro mě asi nejtěžší.

Orca sice hraje o soutěž níž než P.E.M.A., ale utkání bylo dost vyrovnané. Čekal jste to?

Určitě to bylo hodně vyrovnané. Upřímně jsem čekal, že si brzy zajistíme dostatečný náskok a zápas bude pohodovější. Ale oni byli hodně nahecovaní, je to derby a navíc každý tým se chce proti mužstvu z vyšší soutěže vytáhnout.

Vedli jste 2:0 a soupeř během tří minut druhé třetiny vyrovnal na 2:2, co vám proběhlo hlavou?

Stalo se nám to i v posledním utkání ligy. Ale já jsem se na to snažil nemyslet, soustředil jsem se jenom na svůj výkon. Když na to člověk myslí, zbytečně se tím znervózňuje. A nakonec to dopadlo dobře.

Kdy jste se vlastně dozvěděl, že půjdete do branky?

Už před sobotním ligovým zápasem mi trenér řekl, že budu v Krnově chytat. Jsem rád, že mi to řekl už dopředu, mohl jsem se připravit.

Jak velký je rozdíl mezi mužskou soutěží a těmi juniorskými, které jste ještě loni chytal?

Oproti juniorské soutěži je to strašně rychlé. Střely jsou přesnější, hráči jsou důraznější na brankovišti. Tady je daleko více střel než nějakého tahání až do prázdné branky.

Jak byste se ohodnotil, jste spokojen se svým výkonem?

Vyhráli jsme a to je důležité, doufám, že nám to pomůže i pro Národní ligu. Vlastní výkon se těžko hodnotí, dostal jsem tři branky, něco jsem tam chytil, ale vcelku ano, jsem docela spokojený. (usmívá se)