Větší šance se dávaly Valachům, ale Opavě to vždycky proti technickému Rožnovu šlo. To potvrdilo i samotné utkání. Rožnovští nastoupili do zápasu velkým tlakem a P.E.M.A. se nemohla vymanit ze své poloviny. Zásluhou výborně chytajícího Černína se skóre neměnilo. První rána na branku Rožnova přišla až v 7. minutě, ale zato byla hned gólová. Od poloviny pálil Karel Balnar.

Hosty to zaskočila a hra se vyrovnala. Opavští ještě před první sirénou přidali druhou trefu. Nástup do druhé části měli domácí famózní. Během pěti minut nastříleli čtyři branky a šli do vedení 6:0. Pak se sice Valaši probudili a dvěma brankami snížili, ale Opava dokázal odpovědět. Do poslední části se šlo za stavu 7:2 pro domácí. Rožnovští se snažili se zápasem ještě něco udělat a podařilo se jim dvakrát skórovat. Jenže při závěrečné power play uzavřela skóre rána přes celé hřiště do opuštěné klece.

Opava vyhrála 8:4 a může se těšit na dalšího soupeře, tím bude druholigový celek Snipers Třebíč. Utkání 4. kola poháru se odehraje opět v Opavě v Mařádkové, ve čtvrtek 13. září od 20.00 hodin.

S.K. P.E.M.A. Opava – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 8:4 (2:0, 5:2, 1:2)
Branky Opavy: Balnar 2, Štindl 2, Boželník, Mazur, Dzierža, Jakub Kocur
Opava: Černín – Terchovan, Balnar, Kučera, Jakub Kocur – Halámek, Solný, Dzierža, Volf, Mazur Boželník, Štindl, Pavela, Vojtěch Kocur, Šimera. Trenér: Martin Both