Třebíčtí přijeli k utkání se zpožděním, možná také tím byl poznamenán úvod střetnutí. Než se Snipers rozkoukali, Opava už vedla. Po čtrnácti vteřinách otevřel skóre Vojtěch Volf. Domácí pokračovali ve velkém tlaku, ale druhý gól ne a ne přijít. Po deseti minutách se hra vyrovnala a do šancí se tlačili i hosté.

Druhou část začala lépe Třebíč. Nejprve využila přesilovku a pak dokonce strhla vedení na svou stranu. To ale netrvalo dlouho. Opavští florbalisté vyrovnali a následně šli opět do vedení, které soustavně navyšovali. Po druhé siréně vedli domácí 5:3. V úvodu posledního dějství sice Třebíčtí vykřesali naději a vstřelili kontaktní gól, ale P.E.M.A. jim čtyřmi brankami v řadě rychle sebrala vítr z plachet.

Hosté ještě jednou trefou korigovali, ale i tak si Opava připsala přesvědčivé vítězství 9:5. Opavská P.E.M.A. tak postoupila do pátého kola poháru, kde na ni čeká prvoligový tým Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod. Hrát se bude opět v Opavě v Mařádkově ulici, a to ve čtvrtek 27. září od 20.00 hodin.

SK P.E.M.A. Opava – Snipers Třebíč 9:5 (1:0, 4:3, 4:2)
Branky Opavy: Pavela 3 (Solný 2, Kučera), Mazur 2 (Balnar, Boželník), Volf (Mazur), Halámek (Dzierža), Štindl (Pavela), Solný (Štindl)
Opava: Černín – Balnar, Terchovan, Kučera, Both – Volf, Mazur, Boželník, Dzierža, Solný, Halámek, Pavela, Šimera, Štindl. Trenér: Martin Both