Do cesty se jim postaví soupeř z kategorie těžkých – brněnský Hattrick, tým, jehož herní styl Slezanům nesedí. „Brno má staronového trenéra, jsou na hraně s účastí v play-off, u nás jim půjde o hodně," míní trenér P.E.M.Y. Pavel Válek.

Tým z jihomoravské metropole je tak favoritem. „Favorit nefavorit, soustředíme se sami na sebe. Poslední zápasy základní části bereme jako přípravu na play-down. Samozřejmě, že do utkání jdeme s cílem ho vyhrát," doplňuje kouč Slezanů.

Převratné změny v opavské sestavě se čekat nedají, a to i přesto, že zápas ve Svitavách nedohráli pro zranění Matěj Halámek s Jakubem Kocurem. „Oba by měli být v pořádku, chybět nám bude z pracovních důvodů Tomáš Solný, jinak se ale vítězná sestavě měnit nebude," prozradil Válek.

Systém hry brněnského Hattricku Opavě nesedí. „Nějak jsme tomu nepřišli na chuť. Praktikují obranný systém, na který jsme nebyli schopni najít recept. Při prvním vzájemném zápase těžili z rychlého přechodu do útoku, často nás přečíslovali a také těžili z dobré koncovky," komentuje opavský trenér herní styl dnešního soupeře.

Jestliže Brno bojuje o play- off, Opava má jistotu toho, že bude hrát o záchranu. „Jsme sice poslední, ale nic nevzdáváme. Musíme se dostat do pohody, ustálit sestavu. Věřím, že se nám to podaří, vítězství ve Svitavách bylo první vlaštovkou," podotkl Pavel Válek.

Pro opavského kouče nebude večerní zápas jediným, ve kterém se postaví na lavičku. „V předzápase hrají junioři s Mohelnicí a Hattrickem Brno, jejich kouč Pavel Habram mě oslovil, zda mu nepomohu. Nemám s tím problém, přál bych si, aby P.E. M.A.měla bodovou sobotu," uzavřel sedmadvacetiletý trenér.

Večerní zápas v hale ZŠ Mařádkova má úvodní buly v 19.30.