Opavští ve dvou posledních utkáních zvítězili, v Poháru nad FBC Ostrava na nájezdy, v ligovém duelu v Pelhřimově zase v prodloužení. Slezané tak stále čekají na vítězství za tři body.

Kladno nebude zrovna nejlehčí soupeř. „Technicky a takticky jsou hodně na výši. Očekáváme od nich nátlakovou hru," povídal kouč Opavy Pavel Válek a pokračoval: „Nesmíme se dát zmást tím, že Kladno nemá ve venkovních zápasech tak dobré výsledky jako doma."

V kádru Kladenských figuruje mnoho hráčů se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a také florbalisté, kteří dosáhli i na extraligový vrchol. „Hodně spoléhají na Dušana Přívaru, který hrával v Tatranu Střešovice a je to několikanásobný mistr republiky," uvedl opavský trenér.

Opavský tým se v minulém kole 1. ligy konečně odlepil ode dna tabulky, i když zatím jen o skóre. „Chceme stavět na těch posledních výsledcích. Musíme vycházet ze zabezpečené obrany," říkal Pavel Válek a dodával: „Konečně se nám začalo dařit i střelecky, snad nám to vydrží. Vycházely nám brejky, na ty chceme sázet i v sobotu," doplnil kouč.

Otázka bude, kdo se postaví do opavské branky. V Pelhřimově chytal Aleš Látal, v Poháru proti FBC Ostrava Ondřej Kyselý, v posledním domácím duelu pak Jiří Herudek. „Aleš má něco s loktem, tak uvidíme. V záloze máme dva další kvalitní gólmany," uzavřel Válek.

Sobotní utkání se odehraje tradičně ve sportovní hale ZŠ Mařádkova od 19.30.