Pelhřimovští jsou přímým protivníkem Opavy v boji o poslední dvě místa v tabulce. Oba celky bude na konci sezony už jistě čekat play down, jde jen o to, který z týmů půjde do bojů o záchranu z lepší pozice. Prozatím je na tom lépe tým z Vysočiny, který nasbíral o dva body více než opavská P.E.M.A.

V prvním vzájemném měření sil na půdě Pelhřimova byli úspěšnější Slezané, když domácí celek porazili v prodloužení. „Tam to byla obrovská škoda. Vedli jsme, měli jsme zápas pod kontrolou, ale pak jsme přestali hrát a hlavně se bát o výsledek. Měli jsme vyhrát za tři body," uvedl útočník Opavy Tomáš Solný.

Právě vítězství v normální hrací době je to, co Opavským stále ještě chybí. „O svátcích jsme si odpočali, doufám, že všichni budeme mít větší chuť do florbalu," povídal Solný.

Všichni v Opavě jsou si vědomi, že utkání s Pelhřimovem bude patřit ke klíčovým v poslední třetině sezony. „Jestli se nám podaří zvítězit, tak nás to může nakopnout. Musíme se více semknout jako tým a bojovat. Nic jiného nám nezbývá," podotkl Tomáš Solný a dodával: „Věříme, že už konečně začneme proměňovat šance a že nám to tam začne padat."

Utkání se hraje tradičně v sobotu od 19.30 ve sportovní hale ZŠ Mařádkova v Opavě.