Nejdůležitější věcí, která se vedení slezského klubu povedla je, že u týmu zůstal velezkušený ostravský trenér Robert Segeťa. Ten vedl mužstvo už v jarní baráži a Opavu si tak oblíbil, že kývl na nabídku dalšího působení. Sám trenérský matador ví, že Opavu nečeká lehká sezona.

„Národní liga má vysokou kvalitu, dá se to přirovnat k týmům z poloviny tabulky první ligy. Bude to hodně vyrovnaná soutěž, je v ní hodně mužstev z tohoto regionu, což nabízí mnoho regionálních derby. Takže větší emoce jak pro hráče, tak pro diváky," povídal o nástrahách Národní ligy Robert Segeťa.

Opava by podle papírových předpokladů měla patřit k týmům, které se budou prát o přední umístění. Ale to bývá hodně ošemetné.

„Všichni by chtěli samozřejmě postoupit zpátky do první ligy, ale tak jednoduché to nebude. Mým cílem je, abychom se v základní části sehráli, předváděli hezký florbal a připravili si dobrou pozici před play off," objasnil opavský kouč a dodal: „Budeme to chtít směřovat k postupu, ale uvidíme, jak si povedou ostatní týmy."

P.E.M.A. nebude jediná, která by si ráda příští rok zahrála druhou nejvyšší soutěž. Kandidátů je rozhodně více. „Myslím, že nejvyšší ambice bude mít třeba SFK Havířov, který mocně posiluje bývalými hráči z extraligy, Torpedo Havířov by se určitě rádo zase vrátilo na výsluní, a nebo i brněnští Gulliveři," vyjmenoval nevětší favority Národní ligy Robert Segeťa.

Na rozdíl od jiných týmů Opava přes léto moc neposilovala. Do kádru se po roční pauze vrátili zkušený obránce a bývalý vicemistr světa Martin Both, brankář Vladimír Černín a nově přišel Oldřich Sova, odchovanec Vítkovic.

„Olda dlouho nehrál, takže se do toho teprve potřebuje pořádně dostat. Známe se, byl volný, tak nám rozšířil kádr, představil novou tvář v dresu P.E.M.Y. opavský lodivod. A pár slov řekl i k navrátilcům. S Borisem (Martin Both, pozn. red.) přichází zkušenost. Má odehráno neskutečně moc a ví, o čem ten florbal je. Láďa Černín je zkušený gólman, navíc nevynechal jediný trénink," povídal Segeťa a pokračoval:

„Co se týče brankářů, máme ještě Aleše Látala, který skvěle odchytal minulou sezonu, bohužel se prohrávalo a sestoupilo. To na něj možná trochu dolehlo, ale chtěl bych ho dostat zase do jeho loňské formy. Samozřejmě záleží na něm. A Ondra Kyselý, ten taky dostane svou šanci, je to šikovný mladý gólman."

Většina kádru Opavy je dlouho spolu a v tom vidí trenér i jednu z výhod. „Drtivá většina to jsou kluci z Opavy a okolí, jenom málo jsou „náplavy". K tomu oddílu mají vztah, a proto pro něj na hřišti udělají všechno. Navíc florbalově něco umí a chtějí se zdokonalovat, chtějí se dál učit. To je naše obrovská síla," vypíchl silnou stránku opavského mužstva Robert Segeťa.

O tahounech týmu trenér mluvit nechtěl. Je to vyrovnané mužstvo. Sám jsem zvědavý, kdo bude nějak vyčnívat. Věřím, že v každém zápase se někdo chytne, každá pětka může rozhodovat. To je další naše deviza," uzavřel zkušený kouč.

Soupiska

Brankáři: Vladimír Černín, Aleš Látal, Ondřej Kyselý
Obránci: Jakub Kučera, Jakub Kocur, Martin Both, Lukáš Rychlý, Karel Balnar, Dalibor Repček
Útočníci: Karel Boželník, Dominik Klimscha, Tomáš Solný, Vojtěch Kocur, Marek Dzierža, Michal Pavela, Oldřich Sova, Vojtěch Volf, Adam Tietz, Ondřej Terchovan, Pavel Dušek, Vojtěch Repček (junior), Daniel Gebauer (junior)
Trenér: Robert Segeťa. Asistenti trenéra: Martin Both, Dominik Klimscha

Přišli: Dominik Klimscha (pokračování hostování z FBC Ostrava), Oldřich Sova (volný hráč), Martin Both, Vladimír Černín (oba návrat k hráčské kariéře), Pavel Dušek (z B-týmu), Vojtěch Repček, Daniel Gebauer (z juniorky)
Odešli: Matěj Halámek (B-tým), Daniel Šimera (hostování Židenice), Jiří Herudek (v rekonvalescenci po zranění), David Martiník (konec kariéry)
Dlouhodobě zranění: Jan Mazur, Michal Gavenda, Jakub Světlík, Jan Čížek

Rozpis

19. září: Opava - Z.F.K. PetroviceQ
26. září: Sokol Brno Gullivers - Opava
28. září: Opava - Frýdek-Místek

11. října: Aligators Klobouky - Opava
17. října: Opava - Hippos Žďár n/S
25. října: Paskov Saurians - Opava
31. října: Z.F.K. Petrovice - Opava

14. listopadu: Opava - Sokol Brno Gullivers
17. listopadu: Frýdek-Místek - Opava
21. listopadu: Opava - Aligators Klobouky
28. listopadu: Hippos Žďár n/S - Opava

5. prosince: Opava - Paskov Saurians
12. prosince: Opava - Bystřice n/P
19. prosince: Torpedo Havířov - Opava

9. ledna: Vikings Kopřivnice - Opava
16. ledna: Opava - Slovan SFK Havířov
24. ledna: Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod - Opava
30. ledna: Opava - Torpedo Havířov

6. února: Bystřice n/P - Opava
13. února: Opava - Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod
20. února: Slovan SFK Havířov - Opava
27. února: Opava - Vikings Kopřivnice

Domácí zápasy Opavy se hrají v hale ZŠ Mařádkova od 19.30.