Opava nedokázala plně využít domácího prostředí. Uplynulou sobotu sice ve své hale na Mařádkové zvítězila 2:1, ale pak se musela stehovat do víceúčelové haly v Městských sadech, kde podlehla 2:6. V novém prosztředí se lépe adaptovali zkušenější hosté.

„V tom utkání nám nic nešlo. Dělali jsme zbytečné chyby, netrefovali branku. Celkově neměla naše hra vůbec týmový charakter. Když už jsme se dostali na soupeřovu polovinu, tak to naši hráči řešili individuálně improvizací. Vůbec jsme nehráli kolektivní florbal," rozebíral ještě prohraný nedělní zápas kouč Opavských Robert Segeťa.

Rožnov může celou sérii rozhodnout už v sobotu. Když se mu podaří zvítězit, zachová si I. ligu i pro příští sezonu, P.E.M.A. pak zůstane v lize Národní. Jestli ovšem Slezané vyhrají, čeká oba protivníky rozhodující páté utkání v neděli opět v Rožnově.

„Já doufám, že budeme hrát dva zápasy. Doufám, že dva vítězné zápasy, pevně v to věřím. Kvalitu na to rozhodně máme," říkal rozhodně zkušený trenér a pokračoval: „Pokud se nebude opakovat nedělní výkon, který byl, troufám si říct nejhorší v celém dosavadním průbehu těch vyřazovacích bojů, tak je to otevřené. Pořád si myslím, že máme velkou šanci se o tu první ligu poprat. Obobně prostě věřím, že oba zápasy vyhrajeme."

Do série zasáhne na straně Rožnova čerstvý reprezentant Josef Rýpar, který v sezoně působil na střídavý start v superligových Vítkovicích. V play off se prokazoval vynikající formou a také díky němu dokráčel ostravský klub až do Superfinále.

„Víme o tom, že má nastoupit. V play off superligy hrál výborně, má formu, je to střelec. Pořád to je ale kolektivní sport a jeden hráč, i když takových kvalit, nemusí nic znamenat. Záleží na tom, jak si sedne se spoluhráči. Může být tím rozdílovým faktorem, ale nemusí," rozebíral situaci kolem Rýpara opavský kouč a dodal: „My na něj nic speciálního nechystáme. Gulliveři měli taky celou pětku z Bulldogs Brno a porazili jsme je," usmál se Robert Segeťa.

1.FbK Rožnov pod Radhoštěm – S.K. P.E.M.A. Opava
IV. zápas: sobota 30. dubna od 19.30
případný V. zápas: neděle 1. května od 18.00 (obě utkání se uskuteční ve sportovní hale v Rožnově)