Prostějov - Opava

V sestavě okleštěné nemocemi a pracovními povinnostmi přijela P.E.M.A. na Hanou, kde se utkala se sedmými Playmakers Prostějov. „Od začátku jsme předváděli hodně ospalou hru, nemohli jsme se dostat do tempa," přiznal kapitán Opavy Jakub Kučera.

Do vedení šli domácí, ale hostům se ještě před první přestávkou povedlo srovnat na 1:1. Rozhodující pro vývoj duelu byla druhá třetina. Hanáci utekli na rozdíl dvou gólů, ale Slezané dokázali srovnat na 3:3. Pak ale domácí znovu zapnuli a třemi trefami šli do vedení 6:3. Opava do druhé sirény snížila a na počátku závěrečné části se dostala na kontakt – 6:5. Jenomže to by nesměla dělat školácké chyby.

„Dostávali jsme strašně laciné góly, většinou jsme nechali nepokrytého soupeře před brankou," kroutil hlavou Kučera a pokračoval: „Místo abychom hráli svoji hru, tak jsme s nimi lítali a honili se o míček," dodával. V závěru přišla tahanice o skóre, Prostějov utekl na 7:5, Opava snížila, ale pak další trošku nešťastná branka určila konečný stav na 8:6 pro Playmakers.

„Vyhrát jsme si nezasloužili, až na výjimečné pasáže jsme byli horším týmem. Nikdo nezabral, ani obvyklí tahouni, prostě šeď a podprůměr," zlobil se na svůj tým i na sebe kapitán Kučera.

Playmakers Prostějov - SK P.E.M.A. Opava 8:6 (1:1, 5:3, 2:2)
Branky Opavy: Halámek 2 (Kučera, Gavenda), Boželník 2 (Mazur, Dzierža), Mazur (Dzierža), Kučera (Pavela).

Olomouc - Opava

A trápení pokračovalo i na půdě předposlední Olomouce. Opavě zase nevyšel vstup do zápasu. Po dvou a půl minutách už P.E.M.A. prohrávala 2:0. Potom se hosté trochu zvetili a snížili. „Snažili jsme se to nahecovat, ale zase jsme byli ospalí," uvedl Jakub Kučera. Minutu po snížení Olomouc znovu udeřila, i když s notnou dávkou štestí – 3:1.

Přetahovaná pokračovala, neboť Slezané si konečně místy vytvořili i tlak. Ten vyústil opět v kontaktní gól. Jenže nedůraz před vlastní brankou znamenal vedení Hanáků 4:2 po první části. Do druhé části vstoupila trochu jiná Opava. „Konečně jsme se dostali k naší hře, kombinací jsme se dostávali do šancí," komentoval utkání opavský kapitán.

Dva góly v olomoucké síti znamenaly vyrovnání. K tomu ještě domácí neproměnili trestné střílení. Rozhodnout měla třetí část, ale nerozhodla. Přes množství přesilovek na obou stranách padly pouze dva góly, na každé straně jeden. Domácí vyrovnávali až necelé tři minuty před koncem na 5:5. „Ten gól si vyčítám. Moje špatná přihrávka poslala soupeře do šance, kterou proměnil," sypal si popel na hlavu Kučera.

Šlo se do prodloužení. Ani v něm branka nepadla, tak přišly nájezdy. Za Opavu byl úspěšný jen Mazur, Olomouc se trefila dvakrát a získala prémiový bod.

FBS Olomouc - SK P.E.M.A. Opava 6:5 pp (4:2, 0:2, 1:1, 1:0)
Branky Opavy: Mazur 3 (Dzierža 2, Boželník), Solný (Pavela), Pavela (Solný)

„Máme jeden jediný bod, což je hrůza. Soupeři byli hratelní a před víkendem jsme mysleli na plný bodový zisk," hodnotil tristní bilanci Opavy Jakub Kučera a pokračoval: „Po třech výhrách v řadě jsme si začali myslet, že jsme mistři světa, a teď jsme tvrdě narazili," nebral si servítky ke hře svého mužstva kapitán.

Opava tak dva zápasy před koncem ligy ztratila třetí příčku. „Ještě se o ni pokusíme poprat, ale to budeme muset přehodnotit náš přístup ke hře a trochu si sáhnout do svědomí," uzavřel Jakub Kučera. V posledních dvou kolech zajíždí P.E.M.A. na půdu suverénně první Kopřivnice a druhého Rožnova.