Junoři P.E.M.Y. Opava vyhráli 3. ligu, čekalo se to před sezonou?

Právě že to bylo naprosto nečekané. Když můžu mluvit za sebe, tak jsem byl v dané chvíli špatný kapitán, protože jsem tomu nevěřil vůbec (usmívá se). Hodně hráčů nám totiž po minulé sezoně skončilo kvůli věku a odešlo do mužstva mužů (letošní vítězové 3. ligy mužů, pozn. red). Objevily se u nás nové tváře, kluci, kteří předtím pětkový florbal nehráli.

Věděli jsme, že slabí určitě nejsme, ale na nejvyšší příčky nikdo nemyslel. Ale po prvních vyhraných zápasech získal tým sebevědomí a rozjelo se to. No a nakonec z toho bylo vítězství a velké překvapení pro všechny.

Od mužů se postup očekával, ale vy jste pod takovým tlakem nebyli, mělo to vliv na výkon týmu?

V každém případě my jsme mohli jenom překvapit. V lize byly jiné týmy, které patřily ke kandidátům na postup jako Remedicum, Vítkovice nebo Škorpioni. Na tyhle týmy se musela určit jiná taktika než na ostatní. Proti nim bychom s otevřeným florbalem neuspěli, protože tahle mužstva jsou na tom technicky hodně dobře. Takže jsme se poléhali na výbornou obranu a gólmany a vyráželi do brejků.

V týmu nebyly, oproti minulým letům, výrazné individuality, čím jste tedy soupeře přehrávali?

Jeden pomáhal druhému, každý makal za každého. Výrazné individuality nemáme, což je na jednu stranu minus, ale zase nám se to na druhou stranu docela hodilo, protože ten tým se dal dohromady a nespoléhal na jednoho dva hráče, prostě dřeli všichni.

Konec sezony byl hodně nervózní, rozhodující zápas jste hráli vlastně nadvakrát. Jak se to stalo?

Poslední zápas proti Škorpionům Ostrava jsme hráli v Paskově. Tam je nafukovací hala, a pokud se změní počasí, tak tam padá rosa ze stropu. Podlaha začala šíleně klouzat, tak rozhodčí zápas zastavili a hrál se v náhradním termínu. Bylo to sice trošku na nervy, ale my si to moc nepřipouštěli. Přistupovali jsme k tomu jako k normálnímu zápasu a myslím, že jsme ho s přehledem zvládli (9:4, pozn. red.) a mohli slavit.

Teď vás čeká baráž o 2. ligu s vítězem druhé divize 3. ligy Olomoucí. S čím jdete do těch dvou zápasů?

To je taková třešnička na dortu. Ligu jsme vyhráli, to nám už nikdo nevezme a tu baráž si jdeme užít, ale každopádně v ní chceme uspět. Je dobře, že první zápas hrajeme u nich a u nás v Opavě se pak hraje odveta. Podle mě je Olomouc hratelný soupeř a chtěli bychom příští neděli (6. května) před vlastním publikem slavit postup.