V sobotu proti Litvínovu, stejně jako v prvním kole ve Znojmě, patřil mezi nejlepší hráče domácích. Pochytal spoustu těžkých střel, dorážek i přečíslení. Bohužel v rozhodujících chvílích mu nepomohli spoluhráči, Opava prohrála 5:7. I přesto se ukazuje, že je to více než adekvátní náhrada za legendu Vladimíra Černína.

Máte za sebou první domácí utkání v první lize, jaké u vás převládají dojmy?

V prvé řadě je to zklamání, protože jsme všichni moc chtěli vyhrát a ukázat se před domácím publikem. A myslím, že jsme na ten Litvínov měli, bohužel jsme si to pokazili druhou třetinou.

Jinak kluci dřeli, ale ta druhá třetina, ta nás bude strašit dlouho. Nebýt té prohry, tak jsou dojmy perfektní, publikum bylo parádní. Prostě mám takové smíšené pocity, na jednu stranu jsem šťastný, že tady můžu chytat první ligu, na druhou stranu smutek z prohry.

Vy jste ještě loni chytal jen moravskoslezský přebor, jak těžké pro vás bylo přeorientovat se na druhou nejvyšší soutěž, což je o pět soutěží výše?

Musím přiznat, že to byl šílený skok. První liga je strašně rychlá, borci přesně ví, kam střílí, je tam spousta technických hráčů, vyspělých hráčů. Prostě s přeborem se to srovnávat absolutně nedá. (usmívá se)

Já jsem měl trochu výhodu, že už prakticky rok jsem víceméně pravidelně trénoval s klukama v Opavě. To mi hodně pomohlo. Je to prostě o tom pořád na sobě pracovat, aby šel člověk nahoru. Všechno se musí dělat naplno. Každým zápasem nabírám nové zkušenosti.

Jak jste spokojen se svým vlastním výkonem proti Litvínovu?

To se hodnotí těžko. V první třetině jsem spokojený byl, něco jsem tam chytil. Bohužel ta druhá třetina se nám nikomu nepovedla, ani já jsem tam klukům moc nepomohl. Celkově když vezmu ty dva naše první zápasy ve Znojmě a doma s Litvínovem, tak převládají pozitivní pocity, bohužel chybí ty body.

Co bylo podle vás rozhodujícím faktorem zápasu s Litvínovem?

Jednoznačně oslabení, naše zbytečné fauly. Dostali jsme čtyři góly z přesilovek. To si s takovým soupeřem, jako je Litvínov, nemůžeme dovolit. Jsou to zkušení borci, kteří hrají první ligu řadu let, my jsme nováčci. Když už se nám povedlo vyrovnat, tak jsme nepodrželi balon, neuklidnili hru.

Pořád chceme lítat dopředu jak blázni. Ale myslím, že je to otázka času, kdy si na tu soutěž zvykneme a zlomí se to.

Opava hrála taky dost přesilovek, ale využila jen minimum…

To je zatím naše největší slabina, střelecká potence. Prostě nedáváme góly z vyložených šancí. Zbytečně kombinujeme, komplikujeme si situaci, míso abychom zvolili jednodušší řešení. Pak se nám stane, že propadáme směrem dozadu a soupeř chodí do přečíslení. Zachraňujeme to fauly a soupeř nás trestá v oslabení.

Co říkáte na atmosféru v hale, na opavské fanoušky?

Jedním slovem perfektní. Musím je moc pochválit a moc jim poděkovat. Jsem nadšený, že jich přišlo tolik. Fandili od první do poslední minuty. I když se prohrálo, tak nás vyprovodili potleskem, to bylo super. Už kvůli nim jsme to chtěli vyhrát. Doufám, že nás budou podporovat i dál a přijdou i v sobotu na Black Angels.