Rožnov byl určitě favoritem. Jak těžké to utkání bylo?

Hodně těžké. Ale náš trenér nás na to utkání dobře připravil. Řekl nám, co bude nejspíše Rožnov hrát, a nemýlil se. Mezi druhým a třetím kolem Poháru jsme měli jen jeden trénink a ten jsme celý věnovali taktické přípravě na Rožnov a vyplatilo se to.

Soupeř vás v úvodu hodně zatlačil, ale nepovedlo se mu skórovat, což bylo asi hodně důležité.

Určitě, kdyby dali z toho tlaku gól jako první, tak celý zápas může vypadat jinak. Naštěstí se jim to nepodařilo, a naopak jsme dali gól my. Tím jsme se hodně uklidnili.

Opava je známá tím, že na gól potřebuje hodně šancí. V tomto utkání to ale neplatilo, spadlo vám tam skoro všechno. Čím to bylo?

To je pravda. Vždycky se na gól hrozně nadřeme a spálíme hodně stoprocentních šancí. I dneska jsme několik spálili, ale naštěstí naše střelecká produktivita se zlepšila. Pomohlo nám, že jsme odehráli první třetinu s nulou a podařil se nám nástup do té druhé. V těch prvních pěti minutách druhé třetiny nám do branky opravdu spadlo všechno, co jsme vystřelili. Dobře jsme se pohybovali a dostávali míčky do prostoru a taky jsme hodně chodili do brankoviště.

Rožnov je zkušené mužstvo, které budete potkávat v lize. Přes léto Valaši posílili a proslýchá se, že chtějí postoupit do 1. ligy. Byl to asi dobrý test před začátkem ligy.

Byl to soupeř, který nás hodně prověřil. Rožnováci jsou techničtí, vědí o sobě a jsou i dobře rostlí, takže nemají problém v osobních soubojích a hrou do těla. Každopádně to byl ohromně těžký zápas a myslím si, že vyrovnaný. V koncovce utkání měli trošku navrch. Musíme se ještě naučit koncentrovat na celý zápas.

Čím jste podle vás Rožnov přehráli?

Hráli v jiném prostředí, než na jaké jsou zvyklí. Máme trošku menší hřiště, takže měli na všecko méně času a taky prostoru. Navíc na Mařádkově jsou stará světla, která nesvítí, jak by měla. My jsme na horší světlo zvyklí, oni ne. Než se rozkoukali, už jsme měli náskok. Navíc myslím, že jsme do toho utkání dali více srdíčka, více jsme bojovali. Žádný míček pro nás nebyl ztracený. Jen jsme měli docela dost vyloučených, to musíme ještě vylepšit.

Co říkáte na atmosféru v hale?

Byla parádní. Přišlo hodně lidí a po celý zápas povzbuzovali. Byly i bubny, to se hraje úplně jinak než před prázdnou tribunou.

Ve čtvrtek vás čeká druholigová Třebíč a hrajete opět doma. Má Opava na to, aby se dostala i přes tohoto soupeře?

Budeme se snažit. Proti Rožnovu jsme ukázali, že na druholigová mužstva máme. Důležité zase bude, kdo vstřelí úvodní gól. Když se nám to podaří, tak se uklidníme, začneme hrát svou hru a můžeme uspět. Třebíč jako soupeře vůbec neznáme, takže nevíme, co od nich čekat, ale věříme, že se nám přes ně podaří postoupit.