I když jste soupeře celé utkání tlačili, body nemáte. Jak jste viděl utkání vy?

Zase jsme se dlouho nemohli dostat do nějakého tempa. První třetinu jsme trochu prospali. V podstatě jsme začali pořádně hrát až ve třetí třetině, a to je pozdě.

Dostávali jste hodně nešťastné branky, soupeř si toho moc nevytvořil.

To tak někdy bohužel je. Někdo hraje a někdo dává góly.

Zaskočil vás něčím lídr Národní ligy?

Možná občas trochu tvrdší hrou, ale to bylo všechno. Rozhodně na tom nebyli herně nebo fyzicky lépe než my.

Asi se shodneme, že největším problémem z vaší strany byla střelba. Už se to táhne delší dobu. Co s tím?

Těžko říct. Možná jsme namotivovaní až moc. V těch šancích pak místo jednoduchého zakončení vymýšlíme. Netrefujeme branku. Nebo to je nervozita, když se prohrává, nevím. Snad se nám to podaří prolomit. Pořád je to základní část, důležité je, aby nám to začalo padat v play off. (usmívá se)

Soupeř stál celý zápas v obranném bloku. Jak moc velký problém byl dostat se až k brance?

Bránili velice dobře. Hodně našich střel zblokovali. Ono je důležité tu jejich pětici rozpohybovat, ale to se nám vůbec nepodařilo. To byl ten hlavní problém. Kdybychom je rozhýbali, unavili je, oni by pak nestíhali bránit.

Ani přesilové hry vám moc nešly, navíc jste neproměnili dva nájezdy. To asi taky hodně ovlivnilo zápas, že?

To je pravda. Přesilovky jsme nesehráli dobře. Těch trestných střílení je taky škoda. Kluci to neudělali špatně, ale jednou trefili tyčku, podruhé byl gólman rychlejší. Ale na těch přesilovkách musíme do konce základní části zapracovat. V play off tyhle situace rozhodují. Teď ještě skoro o nic nejde.

Vy jste se vrátil po delší pauze zaviněné zdravotními problémy. Jak se dostáváte do formy?

Není to úplně nejlehčí. Začal jsem chodit do práce, mám třísměnný provoz, tak nestíhám všechny tréninky. Předtím jsem byl na operaci, byl jsem vlastně dva měsíce mimo. Takže s kondicí to taky není úplně ono. Ale pomalu to jde nahoru. Je dobře, že je v týmu konkurence, která nás žene k tomu, abychom se snažili. A já si rozhodně chci zahrát, takže si chci zase zpátky vybojovat stabilní místo v sestavě.