O uplynulém víkendu totiž hráli dvakrát doma, ale vyválčili jen tři body. V sobotu totiž Opaváci v divoké přestřelce podlehli Prostějovu 10:11, v neděli si však vyšlápli na Olomouc, kterou porazili 9:4. Tradiční oporou opavských útočných řad je i bývalý extraligový hokejbalista Michal Pavela.

Třicetiletý, občanským povoláním učitel matematiky a tělocviku na Masarykově zemědělské škole, zářil hlavně v nedělním utkání, kdy Olomouci tři góly vstřelil a na jeden ještě přihrál. Daří se mu i v Poháru České pojišťovny, kdy v sedmi zápasech nasbíral už třiadvacet kanadských bodů. Nejdůležitější však pro něj jsou výsledky týmu.

Michale, v sobotu proti Prostějovu došlo k nevídané události, padlo dvacet jedna branek, což je i na florbal hodně. Vy jste nakonec nešťastně prohráli 10:11. Jak jste viděl utkání vy?

Hráli jsme výborně směrem dopředu. Když dáte deset branek, to o síle útoku něco vypovídá. Ale problémem byla defenziva. Nevraceli jsme se, to platí hlavně na nás útočníky. Obránci a gólman v tom zůstávali sami. Hlavně střely z větší vzdálenosti, od obránců soupeře, by měli útočníci blokovat a my jsme to neplnili.

Váš tým má hodně velký problém s defenzivou, dostává hodně branek, boduje jen díky své velké střelecké potenci. Co je třeba změnit?

Musíme bránit jako celá kompaktní pětice, to se nám nedaří. Vytváříme tak obrovský tlak na naše beky, když soupeř chodí neustále do přečíslení. Útočníci se musejí rychleji vracet dozadu a obráncům pomoct.

S Prostějovem jste měli výborný začátek. Během chvilky jste vedli 3:0, pak ještě v polovině utkání 6:3, ale najednou se zápas zlomil. Čím to bylo?

Je to pořád dokola. Na soupeře vletíme a deset minut ho válcujeme. Pak tempo trochu opadne a postupem času se přizpůsobíme jeho hře. Přijdou hluché pasáže, kdy nám soupeř dá nějaké branky. Potom zase začneme makat na konci. Mockrát nám to vyšlo, ale s Prostějovem už bylo pozdě.

Dvě a půl minuty před koncem jste po obrovském tlaku vyrovnali na 10:10. Už to vypadalo, že bude prodloužení, ale pak jste zbytečně inkasovali.

Po tom vyrovnání se nám hodně ulevilo, uklidnili jsme se. Mysleli jsme už, že budeme mít alespoň bod. Ale místo toho, abychom se soustředili až do konce, tak jsme zase polevili v koncentraci a z toho vyplynula ta vítězná branka Prostějova. Vlastně čtyři minuty před koncem jsme prohrávali o tři góly. Všichni makali, dřeli, hráli jsme jako tým, ale po tom vyrovnání se polevilo. Všechno je o tom soustředění.

Nedělní střetnutí s Olomoucí bylo úplně jiné, ale nejen v tom, že se vyhrálo. Zkuste ty dva duely srovnat…

Ano, vyhrálo se, ale hlavně všichni kluci opravdu makali na sto procent. Rychle jsme vedli 2:0, pak soupeř srovnal. Trenér stáhl hru na dvě lajny, dostali jsme se víc do tempa a Olomouc přehrávali. Hlavně jsme jeden druhému na hřišti pomáhali.

Olomouc měla nad vámi výškovou i váhovou převahu, jak to byl náročný zápas po fyzické stránce?

Byli silní, všechny hráče mají hodně urostlé. Ale přitom jsou rychlí a šikovní na míčku. Je to výborný tým, sám se divím, že jsou v lize až mezi posledními třemi celky.

Uhráli jste tedy doma tři body, je to dost, nebo málo?

Samozřejmě jsme chtěli dvakrát vyhrát a připsat si dalších šest bodů, ale tabulka je hodně vyrovnaná a každý bod je výborný. Takže škoda, že nemáme šest, ale tři body jsou dobré.

Ve čtvrtek vás čeká pokračování čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny, do Opavy přijede po Vítkovicích další slavný tým, extraligové Remedicum Ostrava. Jak se na to těšíte?

Protože jsem kvůli zranění nemohl proti Vítkovicím hrát, tak se těším moc. Je to vždycky paráda zahrát si florbal proti tak skvělým hráčům. Nikdo od toho utkání moc neočekává, Remedicum je jasný favorit, chceme si prostě zahrát.

Očekáváte podobný průběh jako proti Vítkovicím nebo myslíte, že by to mohl být vyrovnanější zápas?

Hráče má Remedicum na naše poměry špičkové, hrají extraligu strašně dlouho, většinou na předních příčkách. Myslím, že Vítkovice jsou o kousíček lepší, ale to zas velkou roli hrát nebude. Je to špičkový extraligový tým.

Do Opavy míří extraliga

Po Vítkovicích se florbalisté S.K. P.E.M.A. Opava střetnou na domácí palubovce haly ZŠ Mařádkova s dalším extraligovým soupeřem. Dnes, ve čtvrtek 15. listopadu od 20.00 hodin se Opaváci postaví proti šestému týmu extraligy FBC Remedicu Ostrava. V ostravském celku nastupuje několik reprezentantů včetně jednoho z nejlepších střelců, Petra Skácela.