Na Hattrick se podle původních plánů jelo uspět, ale utkání se nevyvedlo. Co se stalo v první třetině?

Vůbec jsme se na začátku nedostali do hry a totálně jsme propadli ve všech herních činnostech. Domácí nás jednoduše přečíslovali. Hned z prvních akcí nám dali tři čtyři góly. Zaskočili nás, byli ve všem lepší.

Čím vás Brno přehrávalo, v čem bylo lepší?

Určitě v kombinacích, dávali si to z hokejky na hokejku, míček jim neodskakoval, byli na míčku hrozně silní. Bylo vidět, že jsou na ten svůj povrch perfektně zvyklí. Přehrávali nás taky rychlým přechodem z obrany do útoku.

S Hattrickem se původně počítalo mezi favority, ale začátek ligy jim nevyšel…

To je pravda, ale pak se zvedli a teď už zase patří ke kandidátům na nejvyšší příčky. Každému soupeři se s nimi bude hrát těžce. Jsou dobře sehraní, vědí o sobě.

Brzy jste prohrávali, branku jste vstřelili až za stavu 0:7. Někteří hráči nepodali úplně stoprocentní výkon, hrála nějakou roli rezignace?

Ze začátku to byla zase naše klasická bolest, nesoustředěnost na zápas. Než se rozkoukáme, tak už prohráváme a to se pak nehraje lehce. Ale zase na druhou stranu mě někteří spoluhráči nemile překvapili, vypadali, že je to vůbec nebavilo, a na výkonu to bylo hodně znát. Pak ten zápas odchodili.

Je to další prohra, Opava prožívá černou sérii, jaká je nálada v týmu?

Padla na nás deka. Ale zase na druhou stranu už opravdu není co ztratit. Musíme jít do každého zápasu s tím, že můžeme uspět. Každé utkání je nová příležitost, nesmíme se dívat dozadu. Myslím, že nás nakopne jedna výhra za tři body.

Hodně vás srážejí individuální chyby, co s tím?

Těžko říct. Je to kolektivní sport, ale ty individuální chyby pak utkání hrozně ovlivňují. Jakoby to všem sedělo v hlavě. Chtělo by to nějaké společné posezení, kde si to všecko vyříkáme, abychom pak měli čistou hlavu.

Dalším problémem je neproměňování šancí…

To je trochu dlouhodobější problém Opavy. Jsme neklidní v zakončení, zbrklí. Když máme najít lépe postaveného spoluhráče, tak střílíme, a když máme střílet, nahráváme. Pak několik šancí neproměníme a dostaneme strach.

V sobotu vás čekají doma Svitavy, výkon by měl ale vypadat úplně jinak…

Během toho týdne se nic moc nového nevymyslí. Chtělo by to dostat tým do pohody, sráží nás psychika.