Pořádajícím oddílem je domácí oddíl SK P.E.M.A. Předseda klubu Přemysl Novák osvětlil, proč se opavský klub, který má v oficiálních soutěžích osmnáct celků od mládeže až po veterány a jehož muži hrají I. ligu, rozhodl finále Poháru pořádat.

Proč se P.E.M.A. Opava pustila do pořádání finále florbalového Poháru České pojišťovny?

Původně jsme měli v plánu to zorganizovat v Opavě už v loňském roce, ale nakonec jsme od toho upustili, takže finále hostilo Ústí. V minulé sezoně se povedlo týmu mužů postoupit do první ligy a čekala nás náročná sezona. Takže jsme nejprve nevěděli, jestli do toho jít.

Byli jsme ale osloveni florbalovou unií s tím, že ČfbU má zájem na tom, aby se florbal ještě více rozvíjel v těchto oblastech, jako Opavsko, Bruntálsko, Krnovsko. Navíc v dosahu jsou města jako Ostrava nebo Havířov, což jsou florbalové bašty. Takže právě proto by mohlo přijít hodně lidí do hlediště.

Co si od toho finále slibuje pořádající oddíl SK P.E.M.A., co mu to může přinést?

P.E.M.A. už sice ve městě Opavě známá docela je, ale ne každý z laické sportovní veřejnosti ví, co všechno vlastně děláme. Chceme to finále využít samozřejmě i ke své prezentaci, abychom vešli ve známost i v širším okolí.

Chceme využít zkušeností, kdy se v Opavě ve Víceúčelové hale pořádaly kvalifikace volejbalové reprezentace, kdy chodilo hodně diváků. Věříme, že se nám taky povede halu z většiny naplnit. Navíc se klub zviditelní nejen v tisku, ale také hlavně v televizi, protože se jedná o přímé přenosy. Je to pro nás prestižní záležitost.

Florbal je hodně populární ve školách, může finále v Opavě pomoci i s náborem dětí do opavského oddílu?

Samozřejmě to pomůže docela dost. Chceme tuhle akci spojit i s náborem. Máme v plánu před finále obejít všechny opavské školy, pozvat děti, ať se přijdou podívat i se svými rodiči. Budou se mak moci zapojit do doprovodných akcí, kdy si florbal sami vyzkouší.

Děti i rodiče se pak dozvědí podrobnější informace, jaké týmy P.E.M.A. má, co hrají holky, co kluci. Chceme je nalákat, ať si pak tuhle hru přijdou vyzkoušet i na naše tréninky, a třeba je to chytí. A když budou dobří, klidně pak můžou reprezentovat nejenom klub, ale i město na vysoké úrovni.

Může diváckou návštěvu na finálovém dni Poháru České pojišťovny ovlivnit fakt, že do něj nepostoupil mužský tým Vítkovic, což je na severní Moravě nejpopulárnější celek?

Stoprocentně to ovlivní návštěvnost, protože Opavě nejbližší tým, který tady bude hrát, jsou Bulldogs Brno, přemožitel Vítkovic v semifinále. Každopádně ale bude atraktivní soupeř z Čech, Mladá Boleslav, tak trochu věřím, že zvědavost převáží to, že tu nebude hrát žádný tým z kraje.

Ale i tak si myslím, že těch lidí nebude tolik, kolik jsme očekávali. Na druhé straně jsme moc rádi, že vítkovická děvčata se do finále dostala. Máme tam totiž naše odchovankyně. Navíc soupeřem je Herbadent, takže na ženské finále by tam mohla přijít velmi zajímavá návštěva.

Finále Poháru České Pojišťovny ve florbale

Kdy: úterý 20. ledna 2015
Kde: Víceúčelová sportovní hala Opava

Finále žen: 1.SC Vítkovice Oxdog - Herbadent Praha (17.30)
Finále mužů: Bulldogs Brno - Florbal Mladá Boleslav (20.15)

Pořádající oddíl: S.K. P.E.M.A. Opava
Ceny vstupenek: 50 korun v předprodeji, 100 korun na místě (vstupenka zahrnuje obě utkání)
Předprodej: skpema@atlas.cz, pavel.habram@centrum.cz nebo na tel.: 724 474 818