1.MVIL Ostrava před sezonou hodně posílili kádr a zatím jediné body ztratili za remízu právě s Opavou. Od počátku bylo jasné, že na sebe narazili vyrovnaní soupeři. Bohužel to vydrželo jen tři a půl minuty. To se Opavským podařilo vyrobit v obraně dvě hrubky v obranné hře za sebou a během osmi vteřin prohrávali 0:2.

Ještě před první přestávkou se P.E.M.Ě. podařilo snížit, když se po souhře dvojčat Filipových trefil Sebastian.

Ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný florbal. Přes množství šancí na obou stranách gól ne a ne padnout. Až v 9. minutě se prosadili Ostravští a opět zvýšili. Třetí dějství bylo ve znamení dobývání branky MVILu.

Ostraváci bránili a párkrát se jim podařilo nebezpečně zahrozit z protiútoku. Na konci Opava vyvinula obrovský tlak a několik vteřin před sirénou snížila Volfem, což bylo ale vše.

Na Paskov vletěla hladová Opava bez respektu. Vynutila si herní převahu. Udeřilo ale na druhé straně. Dvě chyby mezi sedmou a desátou minutou opět znamenaly dvougólovou ztrátu. Po bouřce na střídačce ze strany trenérů zvýšila P.E.M.A. obrátky a přitlačila soupeře k jeho svatyni. A výsledek se dostavil. Těsně před pauzou pálil dvakrát sváteční střelec Krátký a bylo vyrovnáno.

Navíc hned po čtyřech vteřinách prostřední části otočil průběh Šotola. A Opavští byli na koni. Útočili a útočili, ale nebyli schopni vstřelit gól. Spálili neuvěřitelné množství stoprocentních gólovek. A tak přišel trest. Půl minuty před druhou přestávkou Paskov po skrumáži vyrovnal.

Opavu branka do šatny trochu zaskočila. Prvních pár minut poslední třetiny se rozkoukávala. Pak ale její hráči začali znovu soupeře přehrávat. Ale ta žalostná koncovka… Situace však byla ještě horší. Sedm sekund před koncem střetnutí vyrobili obránci P.E.M.Y. chybu a soupeř strhl vítězství na svou stranu.

Utkání s Rožnovem bylo poznamenáno úbytkem sil. Na obou soupeřích bylo znát, že hrají už třetí zápas. Po vlažném úvodu však i tento duel získal strhující tempo. Každý z týmů chtěl zvítězit. První se radovali Sršni, kteří se trefili v páté minutě.

Opava odpověděla až po přestávce. Bezzubým útočníkům ukázal, jak střílet góly, obránce Balnar. Naběhl si mezi beky soupeře a nedal gólmanovi šanci. Po zbytek druhé části měla opět více ze hry Opava. Hrála dokonce přesilovku, ale nic z ní nevytěžila.

V poslední třetině už oběma stranám rychle docházely síly. Přesto gólových šancí, hlavně na straně Slezanů, neubývalo. Zvítězit mohli nakonec domácí. Opava vyrobila u své branky znovu hrubku v posledních vteřinách. Jistý gól však zázračně chytil brankář Hořínek. Pro svůj tým tak zachránil alespoň bod.

„No je to bída, chtěli jsme devět bodů a máme jen jeden,“ kroutil nevěřícně hlavou trenér Poláš. „Hrajeme dobře, kombinačně, vyhráváme osobní souboje, dostáváme se do šancí, ale nejsme schopní dát gól. Jsme šíleně střelecky impotentní! Pak vždycky uděláme nějakou pitomou chybu a z toho inkasujeme.

Utíkají nám začátky. První dva zápasy jsme začali hrát až za stavu 0:2 a to je špatně. Pochvalu zaslouží jen třetí útok. No, musíme se z toho oklepat a konečně začít dávat góly, jinak budeme prohrávat,“ uzavřel kriticky Jakub Poláš.

1. MVIL Ostrava – SK P.E.M.A. Opava 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: Filip Sebastián (Filip Patrik), Volf (Šimera)
Paskov Saurians - SK P.E.M.A. Opava 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: Krátký 2 (Terchovan), Šotola (Balnar)
SK P.E.M.A. Opava - 1. FbK Ronov p/R 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Branka: Balnar (Elbl)
Opava: Herudek, Hořínek – Mazur, Balnar, Krátký, Štěrba – Volf, Boželník, Terchovan, Elbl, Šimera, Repka, Šotola, Filip P., Filip S

Pavel Habram