Postupová matematika byla na konci sezony jasná. Štěpánkovičtí bojovali v přímém souboji o postup s béčkem ostravských Škorpionů. Ostrava měla na prvním místě o bod více, ale Štěpánkovice zase jedno utkání navíc k dobru. V případě remízy by museli Štěpánkovičtí porazit v posledním duelu Hingstar Krnov.

Úvod střetnutí se Škorpiony byl velmi opatrný. Hra se odehrávala především v rozích, a proto také první třetina skončila bez branek. „Nikdo nechtěl udělat chybu, ve hře bylo hodně," vysvětlil opatrný úvod zápas kapitán Štěpánkovic Poskočil. Druhá třetina již přinesla branky. Hráči štěpánkovického FBC se dvakrát prosadili v okolí velkého brankoviště a když přidali ještě branku po samostatném úniku, bylo skóre už 3:0.

„Věděli jsme, že 3:0 ještě nic neznamená. Taky Škorpioni měli ve druhé třetině slušné šance ke skórování," komentoval Poskočil. Škorpioni věděli, že se musí tlačit do útoku, v obraně se jim však objevila okénka. A dvě z nich Štěpánkovice potrestaly, vedly už 5:0. Ostravští dvěma slepenými brankami zdramatizovali utkání a při hře bez brankáře se pokoušeli o nemožné.

Štěpánkovice pak pečetily střelou do prázdné branky svůj postup a oslavy po vítězství 6:2 mohly propuknout.

FBC Štěpánkovice - FBK Škorpioni Ostrava B B 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)
Branky Štěpánkovic: Hanzlík 2 (Pluške), Poskočil 2 (Hanzlík), Novák (Poskočil), M. Obrusník (L. Obrusník)

V posledním utkání povedené štěpánkovické sezony si pak hráči poradili s krnovským Hingstarem, když po celé utkání měli hru pod kontrolou a soupeři dovolili hrozit jen díky přesilovým hrám. Vítězství 6:3 bylo zaslouženým zakončením celoroční práce štěpánkovických florbalistů.

FBC Štěpánkovice - FBC Gympl Krnov 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky Štěpánkovic: Hanzlík 2 (Lipovčan, Pluške), Poskočil 2 (Hanzlík, M. Obrusník), M. Obrusník (Lipovčan), Wollný (Nestroj)

„Jsem strašně šťastný, stejně jako celý tým, že se nám podařilo postoupit. V týmu máme kluky, kteří spolu hrají prvně, a co víc, hrají prvním rokem pětkový florbal. O to víc nás ten postup těší. Chtěl bych poděkovat všem klukům za to, že celou sezonu odpracovali na sto procent. Tenhle tým ještě neřekl poslední slovo," radoval se z postupu kapitán týmu Vít Poskočil, nejzkušenější štěpánkovický florbalista, který ještě loni oblékal dres Opavy.