O titulu rozhodl v předposledním kole, když si poradil s dvojnásobným vítězem ligy, celkem Partyje Kobeřice v poměru 6:4. „Věděli jsme, že nám případné vítězství zaručí jistotu titulu, ze začátku byla znát na našem výkonu nervozita, ale s postupem času jsme se s tím vyrovnali a utkání v poklidu dohráli,“ uvedl hrající manažer týmuPavel Hrabec. V posledním zápase si již jistý mistr mohl dovolit prohrát s týmem Wommen, který si tak alespoň spravil chuť po nevydařené nadstavbě.

„Původně to mělo být jakési vyvrcholení celé soutěže, ale je těžké se motivovat, když už máte vše jisté, Wommen v nadstavbě několikrát zaváhali a nakonec jim nezbyla ani medailová pozice,“ uvedl k závěrečné porážce ambiciózní manažer. Krom prvního místa ale vrcholil i boj o další pořadí. Druhý nakonec skončil tým Transy, který rovněž předváděl velmi kvalitní hru a obohatil soutěž tím, že na nadstavbu angažoval i posily zvučných jmen, jako byl například český florbalový reprezentant Pavel Brus, hájící jinak barvy finského klubu Tampereen Gunners.

Třetí místo vybojoval tým Partyje Kobeřice, který po nevydařené základní části v nadstavbě ožil a atakoval dokonce mety nejvyšší. „Nejvíce nás potrápila Transa, která má podobný tým jako my, a také Partyja Kobeřice, která se spíše spoléhala na individuality,“ pokračoval dále Hrabec. Letošní ročník navíc rozdělil týmy pro příští rok na dvě skupiny – Elitu a ligu. „Popularita tohoto sportu roste, jedna skupina již byla málo, navíc takhle budou mít horší týmy alespoň motivaci ve vidině postupu do vyšší soutěže,“ konstatoval dále Pavel Hrabec a zakončil: „Příští rok máme určitě znovu ty nejvyšší cíle, v budoucnu by se možná dalo uvažovat i o nějaké vyšší soutěži, ale to je zatím ve hvězdách.“