P.e.m.a. bodovala v obou utkáních

Opava - Florbalistům SK p.e.m.a. Opava se snad konečně začíná vracet forma. První tým mužů čekal nesmírně náročný dvojzápas.

18.12.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Hostily Predátory z Havířova a rožnovské Sršně.V sestavě domácích se objevil nově Pavel Kudela, který za p.e.m.a naposledy nastoupil před dvěma lety a teď se k florbalu pomalu vrací. Samotné utkání bylo spíše soubojem muže proti muži, kde nebylo místo ani na přihrávky, natož na pohledné akce. P.e.m.a. nezačala šťastně. V 5. minutě nepokryli obránci útočníka a Opava prohrávala. Naštěstí se z šoku brzy oklepali a za necelou minutu putoval míček po ose Matěj Halámek, Marek Dzierža a ten vyrovnal.

Skóre ve prospěch domácích převrátil Lukáš Růžička, který udělal z Predátorů statisty a vymetl pravý růžek soupeřovy branky. Pozadu nechtěl zůstat ani jeho kolega v obraně Milan Janovský. Rozběhl se k sólu a síťka v pravém rohu havířovské branky se během jediné minuty napnula podruhé - 3:1. Ve druhé třetině padl jen jeden gól. Svůj návrat do sestavy p.e.m.a oslavil Pavel Kudela. Přes vedení o tři branky nebylo ještě nic rozhodnuto.

Ve třetí části pokračoval tvrdý boj a hru kouskovalo velké množství vyloučených. Nejkrásnější okamžik si Opava schovala až na samotný závěr. Za vlastní brankou převzal míček Růžička, nabral rychlost, lehce proběhl kolem tří hráčů a přes čtvrtého přihrál přesně na hůl Přemka Nováka - 5:1. „Důležité bylo, že se nám prakticky okamžitě podařilo odpovědět na vedení soupeře. Byla to spíše bitva než florbal. Vyloučených bylo nezvykle mnoho. Ale rozhodčí pískali výborně, nedovolili, aby se utkání nějak zvrhlo“, zhodnotil zápas opavský kapitán Přemysl Novák. SK p.e.m.a. Opava vers. Predators Havířov 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) Branky a asistence Opavy: Dzierža(Halámek), Růžička (Janovský), Janovský, Kudela (Dzierža), Novák (Růžička)

Posíleni vítězstvím a třemi body nastoupili opavští florbalisté do klání s rožnovskými Sršni. Velice slušně zaplněnému hledišti nabídly oba týmy výbornou florbalovou podívanou, plnou hezkých akcí a gólových situací. Do vedení šel opět jako první soupeř, když se mu povedlo přesně trefit šibenici brankáře Habrama. Ještě do přestávky ale bylo vyrovnáno. Janovský se odhodlal k velkému sólu a nedal gólmanovi šanci. Ve druhém dějství pokračovala hra ve stejném duchu. Šance stíhala šanci, ale ani jeden z týmů nebyl schopen skórovat. Až ve 12. minutě udeřilo.

Domácí obránce Pavel Salamon vyslal utěšenou střelu z poloviny hřiště a ta zapadla za záda rožnovského brankáře. Bohužel Valachům se podařilo vyrovnat hned v první minutě poslední části, když využili přesilovku. Po zbytek zápasu se hrál otevřený florbal, oba týmy mohly strhnout vedení na svou stranu. Ale buď měli hráči špatně seřízená mířidla, nebo situaci vyřešili brankáři. „Na zápas s Rožnovem jsme se těšili. Věděli jsme, že to bude technické utkání, a to nám sedí. Všem se musel florbal líbit. Mohli jsme vyhrál, ale i prohrát, takže remíza 2:2 je zasloužená,“ líčil dojmy z utkání opavský útočník Matěj Halámek. Opavským patří stále 11. místo, ale bodově se dotáhli na zbytek tabulky. Mají navíc stále vůči některým soupeřům dvě utkání k dobru.

SK p.e.m.a. Opava vers. 1.FbK Rožnov p/R 2:2 (1:1, 1:0, 0:1) Branky a asistence Opavy: Janovský, Salamon (Janovský) Opava: Černín, Habram – Janovský, Růžička – Solný, Salamon – Kudela, Hrabec, Novák – Halámek, Dzierža, Viltavský – Gavenda, Poláš.

18.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 125 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách ZÁSTUPCE/KYNĚ VEDOUCÍHO PRODEJNY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 125 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Bc. Gabriela Schönová, tel. 553 697 309. Životopis se souhlasem užívání osobních údajů pro pracovně - právní účely zasílejte na e-mail: schonova@odtempo.cz nebo na adresu Horní nám. 104/1, Město, 746 01 Opava., Nástup možný IHNED nebo dle dohody, do funkce zaučíme, praxe v oboru výhodou., Pracoviště: Tempo - prodejna Vítkov, nám. J. Zajíce č. 14 a 15.. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo, vítkov, nám.j.zajíce 14, náměstí Jana Zajíce, č.p. 14, 749 01 Vítkov 1. Informace: Gabriela Schonová, +420 553 697 309. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 500 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: KO: Koval Oleksii, tel.: 776 383 333 - volejte pouze v pondělí a čtvrtek od 9:00 do 11:00 hod. Nechodit na pracoviště, kontaktní osoba se tam nenachází., Jedná se o krátkodobé zaměstnání do 90 dní. , Pracoviště Opava, nástup dle dohody.. Pracoviště: Penlirin s.r.o. - pracoviště opava, Těšínská, č.p. 1006, 746 01 Opava 1. Informace: Oleksii Koval, +420 776 383 333. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 23 000 Kč Svářeči SVÁŘEČ /-KA KOVŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Email: Petra.janostikova@agroup.cz, Požadavky:, Vyučen v oboru zámečník (svářeč), případně v příbuzném technickém oboru., Orientaci v technických výkresech a svařovací dokumentace.Praktické zkušenosti se svařováním a platné osvědčení dle, ČSN EN 9606-1 135 P BW FM1 S 15 PF, PC ss nb;, 141 T BW FM3 S 6 57 H-L045 ss nb., Praxe alespoň 2 roky ve svařování. , Pečlivost, samostatnost a zodpovědný přístup k práci., Náplň práce:, Svařování ocelových armatur., Provádění svařovacích prací v potřebné poloze, případně se zřetelem k plánům postupu svařování.. Pracoviště: Armatury group a.s., Nádražní, č.p. 129, 747 22 Dolní Benešov. Informace: Petra Janoštíková, +420 553 680 317,725 791 592. Výroba - Výroba Seřizovači 21 000 Kč Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) obráběč -ka kovů pro obráběcí stroj - karusel SK 25, SK 16, soustruhy SU 63, SU 80, horizontka W 100 A. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: KO: Petra Janoštíková, životopis zašlete na e-mail: Petra.janostikova@agroup.cz., Vyučen v oboru obráběč kovů, znalost technické dokumentace a čtení výkresů, zdpovědný, spolehlivý, pečlivý a samostatný, praxi a znalost obrábění kovů., Třískové obrábění armatur a jejich dílů, včetně pokročilejších obráběcích operací (vrtání, soustružení, frézování, závitování). , Práce v dvousměnném a třísměnném provoze.. Pracoviště: Armatury group a.s., Nádražní, č.p. 129, 747 22 Dolní Benešov. Informace: Petra Janoštíková, +420 553 680 317,725 791 592.

Hlučín veze bod z Líšně a je první

Petr Uvíra spasil Háj

Prinášíme vám výsledkový servis fotbalových utkání z uplynulého víkendu na Opavsku a Hlučínsku.

Jediný opavský střelec Matěj Helebrand: Porážka v Boleslavi nás nesmí zlomit

ROZHOVOR/ V prvním poločase měl dobré věci. Mladý obránce Slezského FC Opava Matěj Helebrand hýřil v úvodní pětačtyřicetiminutovce na hřišti v Mladé Boleslavi aktivitou. Dal kontaktní gól, měl ještě jednu šanci. Stoprocentní „gólovku“ připravil pro Davida Puškáče. Nakonec ale celé Opavě zbyly oči pro pláč. Domácí Středočeši vyhráli vysoko 6:1.

Dolní Benešov kraloval v Hulíně

Po pohárovém úspěchu v Bruntále slaví nováček MSFL z Dolního Benešova další úspěch. V sobotu dokázal přivést tři body z Hulína.