Družstvo střední zemědělské školy, FBC Badboys Opava a Sokol Neplachovice. Černý Petr nakonec zůstal v rukou Neplachovických. První příčku uhájila „Zemědělka“ a na druhém místě se shodným počtem 56 bodů opavští „Zlí kluci“. Oba tyto celky tedy příští sezonu čeká Elita. Kanadské bodování soutěže vyhrál Jan Elbl ze Sokola Dolní Životice, když nasbíral 61 bodů za 39 gólů a 22 asistencí.

O vítězi elitní kategorie se rozhodovalo v neděli. Na titul si brousil zuby jeho obhájce Dominotrans, který měl před posledními koly nejlepší výchozí pozici, když mu k jistotě stačila jedna výhra ze dvou zápasů. Úplně bez šance ještě nebyli ani hráči SK KV Transa. Tým Dominotransu, jehož kádr tvoří z poloviny extraligoví hokejbalisté SHC a třetiligoví florbalisté p.e.m.y. Opava, ale žádné drama nepovolil.

Po vítězství nad mužstvem RSC Slezský Stomyl a Wommen teamem mohl slavit třetí titul v řadě. „Papírovými favority jsme byli už před sezonou. Ale na to se nehraje, předpoklady pak musíte potvrdit na hřišti. Byla i utkání, která se nám vyloženě nepovedla, ale v rozhodujících okamžicích kluci zabrali,“ hodnotil úspěšnou sezonu hrající šéf Dominotransu Pavel Hrabec.

Stříbrnou pozici pak bez větších problémů uhrál SK KV Transa, jejichž útočník Matěj Halámek zvítězil v kanadském bodování, když ke 47 gólům přidal ještě 11 asistencí a nasbíral 58 bodů. O bronzové pozici se rozhodlo v přímém souboji mezi Wommen teamem a Kuchyňkou Komárov. Počáteční odpor Kuchyňky ale svými dalekonosnými trefami brzy zlomil Přemek Novák, a zajistil tak svému celku třetí pozici. S Elitou se naopak loučí předposlední RSC Slezský Stomyl a poslední junioři p.e.m.y. Opava.

„Letošní Opavská liga byla jiná než předchozí ročníky. Poprvé běžely dvě soutěže, protože bylo přihlášených 23 týmů. Pro příští sezonu se chystají určité změny, aby „Opavská“ byla ještě kvalitnější soutěží,“ uzavřel sezonu šéf Opavské ligy a zároveň pořádajícího klubu S.K. p.e.m.a. BCC Opava Přemysl Novák.

(hab)