Nejprve nevyzpytatelný Slovan, po nich favorizovaná Slavia. Do utkání se Slovanem vstoupila Opava velice ospale a bez nasazení. Jakoby se nikomu z hráčů ani nechtělo. Havířovští začali P.E.M.U. brzy přehrávat. V 6. minutě nepokryli Opavští volného hráče a prohrávali.

Ani inkasovaná branka je z letargie nevytrhla, spíše naopak. Není divu, že za tři minuty se situace opakovala a branková ztráta se navýšila. I P.E.M.A. si sice vytvořila pár šancí, ale byly spíše náhodné než vypracované. Souhra i nadále vázla. Minutu před první pauzou se Havířov prosadil potřetí a situace se stávala vážnou.

Když pak hned po úvodním buly druhé třetiny proletěl havířovský útočník zkoprnělou obranou a zvýšil na 4:0, byla Opava zralá na ručník.

Hned vzápětí se však prosadil i opavský obránce Solný a tým si začal trochu věřit. Začal se dostávat do šancí, ale bohužel všechny pochytal havířovský gólman. Navíc se Opavští nevyvarovali faulů, a tak jakýkoliv pokus o tlak zastavila série vyloučení. Když P.E.M.A. přežila oslabení pět na tři, zdálo se, že se znova nadechne.

Avšak pár vteřin po skončení oslabení inkasovala popáté.Vposlední třetině už neměli Opavští co ztratit, nicméně porážku neodvrátili.

„Hráli jsme strašně. Bylo to bez pohybu, bez nasazení, takový mrtvý zápas. Místo kombinace jsme se utápěli v kličkách, dělali jsme chyby a navíc se nechali hloupě vylučovat,“ kroutil hlavou Lukáš Růžička.

Jakoby úplně jiný tým nastoupil na hřiště proti havířovské Slavii. Najednou se zlepšil pohyb, přihrávky i střelba. Opava aktivně napadala a vytvořila si v úvodní třetině soustavný tlak. V sedmé minutě otevřel skóre Dzierža. Soupeř poprvé vystřelil na opavskou branku až o minutu později, bohužel z toho byla hned vyrovnávací branka.

To však Opavské nijak nepoznamenalo. Minutu a půl před přestávkou našel Gavenda u tyčky volného Nováka a Opava znovu vedla. I nástup do druhé části se hráčům P.E.M.Y. povedl. Ve 4. minutě znovu vystřelil Novák a havířovský brankář našel míček až v síti.

Od poloviny utkání se opavští florbalisté stáhli více do obrany a nechali Slavii hrát. Z toho vyplynulo i snížení na rozdíl jediné branky. Otěže zápasu přebrali Havířovští. Snažili se tlačit do koncovky, ale defenzivní val P.E.M.Y. byl neprostupný a její hráči přecházeli do rychlých brejků.

V poslední minutě prostřední třetiny rozehrál standardku kapitán Růžička a Gavenda vymetl horní růžek branky protivníka. Poslední dějství pokračovalo stejně, jak druhé skončilo. Slavia tlačila, ale nebyla schopna se prosadit. Naopak ve čtvrté minutě skóroval Halámek.

Tři minuty před koncem ale tentýž hráč fauloval a šel na dvě minuty na trestnou lavici. Havířov odvolal gólmana a snažil se v šesti v poli se zápasem ještě něco udělat. Zavřel Opavu na její polovině, ta se zmohla už jen na vyhazování míčku. Ale poslední slovo měla P.E.M.A. Sedm vteřin před koncem uzavřel Přemek Novák hattrick ranou do prázdné branky a zpečetil vítězství Opavy v poměru 6:2.

„Zápas se Slavií byl úplně jiný. Běhalo se, napadalo se, dařila se nám střelba. A to jsme ještě hromadu šancí nevyužili. Pak už jsme se soustředili více na obranu a nepovolili už soupeři prosadit se,“uzavřel Lukáš Růžička.

Slovan Havířov - SK P.E.M.A. BCC Opava 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Branky a asistence Opavy: Solný (Mazur), Mazur (Solný), Novák (Solný)
SK P.E.M.A. BCC Opava - Slavia Havířov 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky a asistence Opavy: Novák 3 (Gavenda, Halámek), Dzierža (Salamon), Gavenda (Růžička), Halámek (Salamon)
Opava: Černín, Habram – Solný, Mazur, Gavenda, Petržela – Halámek, Dzierža, Salamon, Šimera, Růžička, Novák

Pavel Habram