Druhou příčku si však ještě musel vybojovat v posledním kole. Oběma jejich soupeřům, Horní Suché i Kopřivnici, šlo také o přední umístění, proto utkání rozhodně nebyla jednoduchá, P.E.M.A. však nakonec brala všechny body za dvě vítězství.

P.E.M.A. Opava - FbK Horní Suchá 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Do utkání s Horní Suchou vstoupily opavské hráčky velice vlažně. Nedařila se souhra, přihrávky většinou létaly do země nikoho, o střelbě se nedá ani mluvit. Jenže tutéž hru předváděl i soupeř, takže florbal v první třetině spíše plakal.

Ani většina prostřední části příliš krásy nepobrala. Navíc se pro opavské hráčky nevyvíjela moc dobře. Na počátku čtvrté minuty samy inkasovaly a nevypadalo to, že by se osudu chtěly nějak vzepřít. Až pět minut před druhou sirénou se trefila sváteční střelkyně Lucie Maňásková a vyrovnala na 1:1.

O přestávce dostaly Opavačky od trenérů pořádně domluveno. A najednou všechno šlo. Začaly hrát aktivně, u všech míčků byly první, vyhrávaly osobní souboje a hlavně se tlačily do zakončení. Po minutě otočila skóre na 2:1 pro Opavu Kateřina Quittková. P.E.M.A. ovládala hru a v pohodě si hlídala průběh.

V jedenácté minutě opět Quittková zvýšila na 3:1. Horní Suchá se už na korekci výsledku nezmohla. „Dvě třetiny to bylo ospalé, bez šťávy a nápadu. Pak dostaly holky o přestávce kartáč a začaly šlapat. Stáhli jsme sestavu na dvě pětky a dostali se do tempa,“ komentoval první utkání kouč Opavy Přemysl Novák.

Branky a asistence Opavy: Quittková 2 (Bernardová), Maňásová (Quittková)

FBC Vikings Kopřivnice - P.E.M.A. Opava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

S Kopřivnicí se čekalo složitější utkání. Tento tým praktikuje nepříjemnou obrannou hru, proti které se špatně prosazuje. Poslední vzájemný zápas skončil hubeným vítězství Opavy 1:0. Opavské florbalistky vstoupily do druhého duelu jako vyměněné. Od počátku hrály na dvě pětice a rychle se dostaly do obrátek. Dobře kombinovaly a dostávaly se do brankových příležitostí.

V páté minutě se mohly poprvé radovat. Skóre otevřela po celé střetnutí velmi dobře hrající Lucie Mrůzková. P.E.M.A. si i nadále vytvářela velký tlak. Po necelých třech minutách dala svému týmu klid Martina Bernardová zvýšením na 2:0. Od doby hrály Slezanky naprosto uvolněně a na hřišti to bylo znát.

Ve druhé části ještě zvýšila náskok Sabina Čermáková. Do posledního dějství se zapojila i třetí pětka. Hra se trošku vyrovnala, ale i tak bylo jasné, kdo je na palubovce pánem. Kopřivnici se podařilo snížit, ale vzápětí na konečných 4:1 pro Opavu upravila svým druhým gólem v zápase Lucie Mrůzková.

„Úplně jiný výkon než v prvním zápase. Holky makaly a soupeři v podstatě nedaly šanci. Po první třetině, kdy jsme vedli 2:0, bylo o vítězi víceméně jasno,“ uvedl Novák a pokračoval: „Prvotní cíl sezony, vyhrát druhou ligu a postoupit do baráže z prvního místa, se nám nepovedl. Skončili jsme druzí, ale získali dost bodů. Takže teď čekáme, jak dopadnou ostatní divize druhé ligy.

Naděje, že se do baráže dostaneme, je docela reálná. Určitě se na ni připravíme a o postup se ještě porveme,“ slíbil trenér Přemysl Novák.

Branky a asistence Opavy: Mrůzková 2 (Čermáková, Theuerová), Čermáková (Bernardová), Bernardová
Opava: Winklerová (Horní Suchá), Černínová (Kopřivnice, v zápase s Horní Suchou hrála v obraně) – Bořucká, Theuerová, Kořistková, Kahánková, Zapletalová, Čermáková, Bernardová, Quittková, Komárková, Maňásková, Mrůzková, Apltauerová