Ta se odehrála v ostravské hale na Dubině. Severomoravskou trojici doplnila ještě tři nejlepší družstva z Moravy jižní.

První tři týmy z osmifinále postupovaly do celorepublikového play off. Opavské hráčky, které hrají juniorskou soutěž první sezonu, a věkem jsou ještě dorostenky, se postupně utkaly s Brnem Židenicemi, Slavičínem a Uherským Brodem.

„Už to druhé místo je obrovský úspěch, jestli postoupíme dál, tak to už bude jen třešnička na dortu. Holky potřebují hrát takové těžké zápasy a sbírat zkušenosti, aby se mohly pořád zlepšovat,“ uvedl skromně trenér Přemysl Novák.

Se Sokolem Židenice hrály Slezanky od počátku vyrovnaný zápas. Opava v úvodu zatlačila, ale bez gólového efektu. Pak už se hra přelévala ze strany na stranu. Po několika promarněných šancích otevřela skóre Kateřina Quittková. Brňanky po první přestávce přidaly a z toho pramenilo i vyrovnání.

Prostřední třetina přinesla festival promarněných příležitostí. Ty židenické spolehlivě pochytala Klára Rohová. V poslední Opava od páté minuty opět vedla po trefě Evy Sládečkové. Bohužel, pak jí začaly docházet síly. V jedenácté minutě bylo vyrovnáno a v té poslední pak po zaváhání opavské obrany vstřelily Židenice vítězný gól.

Snipers Slavičín přijeli se silným týmem, který produkuje tvrdou fyzickou hru. Otázkou bylo, jak se s tím drobné Opavanky vyrovnají. Hned první přesilovku po deseti vteřinách využila Eva Sládečková. Za necelé dvě minuty Jihomoravanky po chybě srovnaly. Okamžitě po buly se dostal míček k Tereze Králové a sváteční střelkyně poslala pohotově P.E.M.U. opět do vedení.

Od vyrovnání uplynulo sedm vteřin. Pak se hráčky Slavičína nechaly znova vyloučit a za to je dalekonosnou střelou potrestala Kateřina Quittková. Bohužel nesoustředěnost v obraně dovolila Slavičínu snížit a ve druhé třetině vyrovnat. To už se opavské florbalistky prakticky jen bránily.

Samy měly sice několik ojedinělých, přesto výborných příležitostí. Ale Slavičín je přehrával vytrvalým tlakem, který Opava nakonec přestála díky výbornému výkonu brankářky Hany Černínové i kapce štěstí. Na remíze 3:3 se už do konce nic nezměnilo.

Poslední souboj čekal P.E.M.U. v neděli. Pokud chtěly Opavanky postoupit, musely porazit Uherský Brod. Šťastnější Brod šel dvakrát do vedení. Opavě se vždy, zásluhou Sabiny Čermákové a Hany Sládečkové, podařilo vyrovnat. Jenomže potom hráčky Uherského Brodu skórovaly dvakrát po sobě a vypadalo to, že se Opava zlomila.

Ještě v desáté minutě prohrávala. Pak ale snížila Eva Sládečková a P.E.M.Ě. svitla jiskřička naděje. Za další minutu prostřelila vše tentokrát její sestra Hana. Slezankám remíza nestačila. V závěru vyvinuly drtivý tlak, soupeř jen vyhazoval. Čtyřicet vteřin před koncem po chybě brankářky poslala Opavské vstříc vítězství šťastně Sabina Čermáková a rozpoutala tak obrovskou postupovou radost.

„Jeli jsme to zkusit a jak nám štěstí poslední dobou nepřálo, teď se na nás v neděli zase trochu usmálo a poslalo nás dál,“ hodnotil šťastný Přemysl Novák. „Tentokrát hrály holky opravdu na doraz. Sestava byla trochu kombinovaná. Katka Quittková hrála s antibiotiky, další útočnice je zraněná, takže útok doplňovali obránci a mladé naděje.

Osmnáctého a devatenáctého dubna pojedeme na celorepublikové play off. Jedeme na zkušenou. Budou tam opravdu vynikající týmy, takže si neděláme přehnané cíle. Bude to velká zkušenost do budoucna,“ doplnil Novák.

S.K. P.E.M.A. BCC Opava - TJ Sokol Brno Židenice 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a asistence Opavy: Quittková (Sládečková H.), Sládečková E. (Bernardová)
SK Snipers Slavičín - SK P.E.M.A. BCC Opava 3:3 (2:3, 1:0, 0:0)
Branky a asistence Opavy: Sládečková E. (Sládečková H.), Králová (Quittková), Quittková
1. AC Uherský Brod - SK P.E.M.A. BCC Opava 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
Branky a asistence Opavy: Čermáková 2 (Schreierová), Sládečková H. 2 (Quittková, Sládečková E.), Sládečková E. (Sládečková H.)
Opava: Černínová, Rohová, Winklerová – Schreierová, Kahánková, Apltauerová, Přibylová – Sládečková Eva, Sládečková Hana, Quittková, Králová, Čermáková, Bernardová, Zapletalová, Černohorská

(hab)