„Čekají nás mužstva ze středu tabulky, Horní Suchá a Paskov. Na bednu se už nedostanem, ale chceme urvat aspoň tu čtvrtou příčku. A hlavně chceme divákům ukázat hezký útočný florbal,“ uvedl před zápasy trenér Pavel Habram.

S čerstvě nastříkanými vlasy v klubové oranžové barvě vletěli Opavští na Horní Suchou bez respektu. Už po sedmnácti vteřinách poslal domácí do vedení Karel Boželník. P.E.M.A. svého soupeře jasně přehrávala, ale další gól nevstřelila.

K tomu jí pomohla až přesilovka v osmé minutě. Hned nato odskočili Slezané už na rozdíl tří branek.

Druhá třetina se odvíjela v naprosto stejném duchu jako dějství úvodní. Opava tlačila a systematicky navyšovala skóre, Suchá se bránila. V prostřední části mířili domácí opět třikrát do černého. Závěrečná část přinesla útočný florbal z obou stran. Opava se nechávala strhnout a často zapomínala na defenzivu.

Tato okénka v obranné hře se hostům podařilo dvakrát využít ke skórování. Jelikož ale opavští florbalisté rozesmutnili soupeřova gólmana ještě pětkrát, mohla se P.E.M.A. radovat z vítězství 11:2. Hattrickem se blýskl Karel Boželník, po dvou brankách pak vstřelili Filip Gebauer a Dan Šimera. Jeden gól na své konto připsali Karel Balnar, Pavel Petržela, Dominik Škrabal a Martin Štěrba.

Druhé utkání mělo naprosto jiný průběh i jiného vítěze. Domácí začali špatně. Hned v první minutě potrestal soupeř jejich nedůslednost a vedl. Hra se přelévala ze strany na stranu. Přinesla i řadu šancí, ale ujala se až střela Dominika Škrabala z dvanácté minuty.

Když tentýž hráč poslal v úvodu druhé části Opavu do vedení, začali mít domácí navrch. Bohužel jen necelých pět minut, kdy je Paskov zchladil vyrovnávacím gólem.

Ještě jednou Opava vedla. Pět minut před druhou přestávkou zužitkoval přesný lob Karla Balnara Patrik Filip. Bohužel poslední třetina patřila hostujícímu Paskovu. Ten si vytvářel více příležitostí a dvě z nich využil k obratu skóre i celého zápasu. I přes závěrečný tlak i hru bez brankáře se už Opavě vyrovnat nepodařilo a podlehla po boji 3:4.

„První zápas jsme jasně ovládli, Horní Suchá vůbec nevěděla co hrát. Přehrávali jsme ji hlavně kombinací a rychlými přihrávkami po zemi. Druhého utkání je škoda. Alespoň bod by nám slušel. Bohužel jsme ve třetí třetině udělali až moc chyb v obraně a soupeř nás za to potrestal. Tím pádem skončíme na pátém místě,“ zhodnotil své svěřence trenér Habram a dodal:

„Předsezonní cíl jsme splnili jen částečně. Chtěli jsme zapracovat nové, mladé hráče, což se podařilo. Tým hrál hezký kombinační florbal. Také jsme chtěli skončit do třetího místa, bohužel jsme se nevyvarovali několika zbytečných zakolísání v průběhu celé sezony.

A v tak vyrovnané soutěži, jakou třetí liga je, se každá ztráta projeví. Ale kluci hráli dobře, někteří z nich už nakoukli i do mužů. Letošní sezona nám potvrdila, že jsou to kvalitní hráči a že opavský florbal se o svou budoucnost bát nemusí,“ uzavřel celou sezonu Pavel Habram.

SK P.E.M.A. BCC Opava - FBK Horní Suchá 11:2 (3:0, 3:0, 5:2)
Branky a asistence Opavy: Boželník 3 (Volf, Terchovan), Gebauer 2 (Balnar), Šimera 2 (Volf), Balnar (Volf), Petržela, Škrabal, Štěrba (Škrabal)
SK P.E.M.A. BCC Opava - Paskov Saurians 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky a asistence Opavy: Škrabal 2 (Petržela), Filip. P. (Balnar)
Opava: Herudek, Hořínek – Krátký, Petržela, Balnar, Gebauer – Terchovan, Boželník, Volf, Elbl, Filip P., Filip S., Kudela, Škrabal, Štěrba, Rádek, Mazur, Sumera

Na fotografii: Horní řada: Habram (trenér), Krátký, Elbl, Šimera, Petržela (nahoře), Rádek, Škrabal, Štěrba, Filip Patrik, Filip Sebastián, Poláš (trenér) Dolní řada: Balnar, Gebauer, Mazur, Terchovan, Kudela, Volf, Boželník, Halámek (A-tým), brankáři: Hořínek, Hrudek