První třetina utkání s Třincem tomu ještě nenasvědčovala. Oba týmy začaly velmi pozvolna, jako by se jen oťukávaly. Ani jedno mužstvo si nevytvořilo vyloženou šanci ani nebezpečně nevystřelilo. Tempo utkání bylo spíše výletní, než aby se jednalo o ostrou bitvu o body.

Góly začaly padat až ve druhé třetině. Hned v její druhé minutě se trefil opavský obránce Karel Balnar. Stejný hráč se však nechal o pár minut později vyloučit a Třinečtí srovnali skóre, a hned za další minutu šli dokonce do vedení.

Do konce čtvrté minuty třetí části se na hřišti v podstatě nic nedělo. Hra byla jedna velká nuda. Sem tam se mihla šance, ale míčky létaly všude možně, jen ne na branku. Na začátku páté minuty se povedl „zastupujícímu“ brankáři Michalu Elblovi dlouhý výhoz. Míček se dostal na hokejku Daniela Šimery a jeho střela se zastavila až v síti. Bylo vyrovnáno.

Pak se hra vrátila do stejných neslaných nemastných kolejí. V desáté minutě si opavská obrana vybrala volno. Během půlminuty se Třinec dostal do dvougólového trháku. Když pak za další půlminutu přidali Třinečtí pátou branku, bylo hotovo. Za Opavu pak sice ještě snížil Jakub Krátký, ale to bylo vše. P.E.M.A. prohrála 3:5.

SK P.E.M.A. Opava - SK FBC Třinec 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky a asistence Opavy: Balnar (Šimera), Šimera (Elbl), Krátký (Šotola)

Začátek zápasu proti Českému Těšínu sliboval zlepšený výkon Opavy. Její hráči se konečně rozběhali a hrozili nebezpečnými střelami. Ve třetí minutě rozehrávala P.E.M.A. z rohu a po výborně sehraném signálu se trefil učebnicově Karel Balnar.

A pak najednou přišel útlum. Opavané přestali běhat a hlavně se vracet. Soupeř se dostával čím dál častěji do přečíslení, někdy i dvojnásobného. A z brejků trestal. Mezi šestou a dvanáctou minutou se trefil hned pětkrát a rázem musela P.E.M.A. dohánět hrozivou ztrátu.

Když hned jedenáct vteřin po přestávce udeřili Těšínští pošesté, zdálo se být po zápase. Jenomže i Opavští zvedli hlavu. Ještě do druhé sirény snížili dvěma brankami Karel Balnar a Tomáš Repka. Po třičtvrtěminutě posledního dějství využil přesilovku znovu Karel Balnar, P.E.M.A. ucítila šanci. V deváté minutě bylo ještě veseleji, Jan Mazur vstřelil kontaktní gól.

Opava se mohla nadechnout k závěrečnému náporu. Jenomže ji skolila vlastní chyba. Špatnou rozehrávku obránců vystihl útočník Těšína a nekompromisně zavěsil. Výsledek 7:5 z pohledu Českého Těšína vydržel až do konce.

„Jedním slovem hrůza,“ zlobil se na hráče opavský trenér Habram. „Bylo to bez pohybu, bez nápadu, útočníci se nevraceli, obráncům nešla rozehrávka, zkrátka všechno špatně. Jako by naši hráči neměli šťávu. Podali hodně matný výkon, bez zájmu, chybělo nadšení a zaujetí pro hru.

Někteří, hlavně opory, si budou muset probrat v hlavě, jestli vůbec ještě chtějí hrát nebo ne, protože s takovou se opravdu hrát nedá,“ uvedl kriticky Pavel Habram.

FBC Český Těšín - P.E.M.A. Opava 7:5 (5:1, 1:2, 1:2)
Branky a asistence Opavy: Balnar 3 (Boželník 2, Mazur), Repka (Terchovan), Mazur (Volf)
Opava: Elbl – Balnar, Boželník, Mazur, Krátký – Repka, Terchovan, Volf, Šotola, Šimera, Štěrba