V neděli v Brušperku čekaly florbalisty ze slezské metropole dvě složitá utkání. Béčko Vítkovic ztrácelo před utkáním na Opavu tři body a Ostravané si to velice dobře uvědomovali.

Na Opavské vyrukovali s velice účinnou taktikou. Využívali přesných rozehrávek svých beků přes volný střed hřiště a stříleli z křídel. Před opavskou brankou stál neustále clonící ostravský hráč, který se často dostával k dorážkám.

Naproti tomu se P.E.M.A. nemohla dostat do gólového zakončení přes zahuštěnou obranu soupeře. Skóre se poprvé měnilo až dvě minuty před první přestávkou. Opakovanou střelu uklidil zblízka do sítě zcela nekrytý ostravský útočník. Prostřední třetina se hrála podle stejných not. I když se Opavští snažili a párkrát i nebezpečně vystřelili.

Florbalisté rytíře Vítka pozorně bránili a přecházeli do rychlých přečíslení. Na konci osmé minuty však udeřili Slezané. Gólman Vítkovic špatně vyhodil míček a Poláš vymetl pravý růžek. Bohužel se P.E.M.A. neradovala dlouho. Za šedesát vteřin udělal fatální chybu v rozehrávce Balnar a Ostrava se po blafáku dostala do vedení.

Na počátku třetího dějství Vítkovičtí nepustili svého protivníka skoro dvě minuty z jeho poloviny. Ostrava si tak své hubené vítězství 2:1 v klidu pohlídala.

Plni odhodlání vstoupili Opaváci do utkání s vedoucím týmem MS ligy ze Stonavy. Kádr lídra tvoří bývalí extraligoví hráči. Moc neběhají, přesně si přihrávají a ještě přesněji střílejí. Prvních pět minut byla hra naprosto vyrovnaná. V polovině šesté minuty už Stonava vedla. Opavská odpověď však přišla vzápětí. Po přihrávce Terchovana mířil pod břevno Volf.

Vyrovnávací branka hráče P.E.M.Y. povzbudila do útočení. Jenomže přišla okénka v obraně. Jednu z opavských chyb přetavil soupeř ve druhou branku. Ve druhé části svírala Opavu naprostá herní křeč. Její hráči chodili bezhlavě do soubojů proti dvěma až třem protivníkům a zbytečně ztráceli míčky uprostřed hřiště.

Toho domácí vyžívali k rychlým brejkům. Více hrát nepotřebovali, jen čekali na opavské chyby. Dvě z nich pak potrestali i gólově. Dvěma brankami zvýšili už na 5:1. Hned ve druhé minutě závěrečné třetiny snížil z nulového úhlu Poskočil, ale to bylo z pohledu Opavy vše.

„Cíl byl porazit Vítkovice, proti Stonavě jsme mohli překvapit. Nepodařilo se ani jedno. Proti Vítkovicím jsem dali jenom jeden gól a to jsme k němu přišli jako slepí k houslím. Vyložené šance jsme moc neměli. Naopak oni využívali každé naší chyby. Na jeden vstřelený gól se vyhrát nedá,“ kroutil hlavou opavský kapitán Jakub Kopec.

„Stonava má velezkušený tým. Nemusí předvádět nějaký superflorbal. Stačí jim využívat chyb soupeře amy jsme jich udělali dost. Pochvalu zaslouží náš mladý gólman Ondra Kyselý, který toho ještě dost pochytal,“ uzavřel hodnocení Jakub Kopec.

1. SC WOOW Vítkovice B Mustang – SK P.E.M.A. BCC Opava B 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branka Opavy: Poláš
SK P.E.M.A. BCC Opava B – SK Stonava 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)
Branky a asistence Opavy: Volf (Terchovan), Poskočil (Elbl)
Opava: Habram (Vítkovice), Kyselý (Stonava), Vojkůvka – Kopec, Poláš, Krátký, Balnar – Volf, Mazur, Terchovan, Poskočil, Elbl, Štěrba, Šotola, Tietz, Kotala