Loni, ve své první sezoně, hned vyhrály ligu žákyň i neoficiálni mistrovství republiky, letos navázaly na úspěch o kategorii výš. „Holky hrály letos dvě soutěže. Jelikož jsou všechny věkem ještě dorostenky, tak hrály dorosteneckou soutěž, a navíc ještě soutěž juniorskou, kde se dostaly až do závěrečného osmičlenného celorepublikového finále,“ uvedl na úvod trenér Přemysl Novák.

V soutěži dorostenek se letos sešla konkurence jen pěti týmů. Kromě Opavy ještě hrály Vítkovice, Pepino Ostrava, Olomouc a Šumperk systémem každý s každým čtyřikrát. Z celkového počtu šestnácti zápasů se Opavanky třináctkrát radovaly z vítězství, jednou remizovaly a jen dvakrát odešly poraženy.

Přitom svým soupeřkám nastřílely nejvíce branek a nejméně jich dostaly. O tom svědčí i pořadí v kanadském bodování. V první osmičce je hned pět hráček P.E.M.y První místa obsadily sestry Hana a Eva Sládečkovy, které si do širšího kádru vybral i trenér reprezentace juniorek.

Třetí pak skončila jejich kolegyně z jedné útočné řady Katřina Quittková. Pětici doplnily ještě šestá Martina Bernardová a osmá Sabina Čermáková.

Neméně úspěšně si vedly i opavské brankářky. Obě dvě hlavní opory, Hana Černínová a Klára Rohová, obsadily v hodnocení gólmanů podle průměru inkasovaných branek první, resp. třetí příčku.

„Tým pro příští sezonu by měl určitě zůstat pohromadě, utvořila se tady výborná parta a holky táhnou za jeden provaz. Každopádně ale potřebujeme tým doplnit. Holky budou zase hrát dvě soutěže a na to máme docela úzký kádr. Máme i mladší holky, které se zatím jeví ve velmi dobrém světle, a pokud vydrží a budou hrát pravidelně zápasy, tak půjdou hodně rychle nahoru.

Ale i tak bychom rádi na trénincích přivítali nové tváře, které by měly zájem florbal hrát,“ osvětlil plány trenér Novák a pokračoval: „V příští sezoně bychom samozřejmě chtěli vítězství v dorostenkách obhájit, nižší cíl si ani dávat nemůžeme.

I v kategorii juniorek bychom chtěli navázat na letošní nečekané úspěchy,“ uzavřel Novák.

(hab)