„Soutěž je teprve na začátku a my se po spojení s Krnovem pořád ještě sehráváme. K tomu ještě některé hráčky budou hrát s antibiotiky anebo s drobnými šrámy. Navíc nám dlouhodobě onemocněla Radka Schreierová, takže musíme trochu improvizovat,“ uvedl před zápasy trenér Přemysl Novák.

SK P.E.M.A. BCC Opava - 1. FbK Rožnov p. R. 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

V utkání s Rožnovem byla opavská P.E.M.A. favoritem, ale dlouho to nepotvrzovala. Vázla rozehrávka, přihrávky postrádaly přesnost. I přesto byla Opava paradoxně lepší, protože valašský tým se nezmohl v podstatě na nic. Ale když už se domácí hráčky dostaly do koncovky, jejich střely neměly razanci.

Až v sedmé minutě se šťastně trefila Iveta Theuerová a dodala na opavské hokejky trochu klidu. Do konce první třetiny pak byla Opava aktivnější a vypadalo to, že se herně zvedne. Jenomže ve druhé části pokračoval neurovnaný florbal z obou stran. Po nenápadné akci v deváté minutě P.E.M.A. navýšila náskok. Střelou z osmi metrů se znovu prosadila Iveta Theuerová.

Minuta jedenáctá přinesla asi nejhezčí florbalový okamžik. Sabina Čermáková si vzala míček u vlastní branky, projela s ním celé hřiště a zavěsila pod břevno. Pak se při zákroku zranila brankářka Lucie Winklerová a musela své místo přepustil Haně Černínové.

Poslední třetina znovu bohužel nevybočila z průměru celého utkání. Iveta Theuerová dovršila v šesté minutě hattrick a stala se střelkyní zápasu. Ale žádná ze spoluhráček už na ni nenavázala. Přesto se P.E.M.A. protrápila k vítězství 4:0.

„Vyhráli jsme, to je asi jediné pozitivum. Hra se nám vůbec nedařila, bylo to nepřesné, nervózní. Nemohli jsme se dostat do zápasu, naštěstí soupeř hrál ještě hůř,“ netvářil se příliš nadšeně Přemysl Novák.

Branky a asistence Opavy: Theuerová 3 (Kořistková 2, Kahánková), Čermáková

FBC Lipník - SK P.E.M.A. BCC Opava 5:5 (1:1, 2:4, 2:0)

Lipník mohl sesadit Opavu z prvního místa. Domácím hráčkám se podařil začátek. Po čtyřiceti vteřinách trefila do černého Sabina Čermáková. Zápas v ničem nepřipomínal předchozí utkání. Měl výborné tempo, oba soupeři chtěli hrát, a tak se diváci, kterých se sešel hojný počet, rozhodně nenudili.

V sedmé minutě se po nepřesnostech v opavské obraně podařilo hostům vyrovnat. I nadále se akce střídaly na obou stranách. Ale góly přinesla až druhá část hry. Ta se proměnila docela v přestřelku. V její třetí minutě nejprve Martina Bernardová využila přesilovku a za čtyři vteřiny Iveta Theuerová zvýšila na 3:1.

Neukázněný soupeř pak daroval Opavě další početní výhody. A agilní Sabina Čermáková hned první využila. Jenomže místy nepozorné bránění otevíralo okénka v opavské defenzivě. Lipník jedno z nich využil. A aby toho nebylo málo, domácí inkasovaly dokonce ve vlastní přesilovce.

Hostující hráčky se tak rychle dostaly na dostřel, na rozdíl jediné branky. Když ale těsně před druhou sirénou skórovala Martina Bernardová, zdálo se, že vrátila P.E.M.Ě. klid. Ve třetím dějství ale Opava jakoby začala ztrácet půdu pod nohama. Lipník se čím dál více osměloval a bylo jen otázkou času, kdy se nějaká z jeho střel ujme.

Když už to vypadalo, že si Slezanky závěr pohlídají, přišly obrovské chyby. Minutu a půl před koncem vstřelil Lipník kontaktní branku. Pak se nechala zbytečně vyloučit Martina Bernardová a přišel trest. Třináct vteřin před koncem prošla střela z obrany chumlem těl a zastavila se až v opavské síti. Stav 5:5 už se nezměnil.

„Remízu bereme jako prohru,“ říkal smutně trenér Novák. „Přitom oproti prvnímu zápasu jsme hráli o mnoho lépe. Podařilo se nám brzy vést a pak soupeři odskočit až na 4:1. Hrál se docela hezký florbal. Holky dobře kombinovaly a tlačily se do koncovky. Pak jsme ale začali zmatkovat a špatně jsme pokrývali rozehrávku soupeře. No a závěr jsme nezvládli vůbec.

Musíme si z toho vzít ponaučení a jít dál. Získali jsme jen čtyři body, tak musíme zabrat příště. Stále hledáme optimální sestavu. Holky jsou dobré hráčky, jen musíme hrát ukázněněji a dodržovat taktické pokyny. A samozřejmě dávat góly. Pak nám to půjde. Svého cíle, což je postup, se rozhodně nevzdáváme. Soutěž je ještě dlouhá,“ vidí budoucnost optimisticky Přemysl Novák.

P.E.M.A. momentálně vede 2. ligu žen s deseti body o skóre před Lipníkem.

Branky a asistence Opavy: Čermáková 2 (Quittková), Bernardová 2 (Bořucká, Quittková), Theuerová (Kořistková)
Opava: Winklerová (Rožnov), Černínová (Rožnov, Lipník) – Zapletalová, Apltauerová, Bořucká, Dihlová, Přibylová, Komárková – Čermáková, Quittková, Bernardová, Tyronová, Theuerová, Kořistková, Kahánková, Maňásková, Rychtová