Na Opavské čekali nepříjemní soupeři v podobě Vítkovic, Hattricku Brno a Sokola Zábřeh A. Pokud by opavští veteráni zvítězili ve všech třech utkáních, postupovali by, bez ohledu na výsledky posledního turnaje, do play off z vedoucí příčky.

Vítkovice kladly odpor celé dvě třetiny. Po úvodní třetině vedla Opava 1:0. V prostřední části se ale nechala zatlačit do obrany a Vítkovičtí vyrovnali. Naštěstí Slezané strhli vítězství na svou stranu třemi brankami v rozmezí sedmi minut posledního dějství. Ke konci přidali ještě jednu trefu a zvítězili 5:1.Ogóly se podělili kapitán Přemek Novák, který skóroval dvakrát, Petr Baránek, Martin Reichel a Petr Vachtarčík.

Hattrick Brno byl o poznání těžší oříšek, což se záhy ukázalo na hřišti. Hráči p.e.m.y. sice vedli 1:0, ale Brno trpělivou hrou vyrovnalo a pak systematicky navyšovalo náskok, když trestalo chyby v opavské obraně. Opavě se podařilo skórovat už jen jednou a prohrála 2:7. Její branky zaznamenali Roman Vašíček a Petr Baránek.

Na svého třetího soupeře, Sokoly z Ostravy-Zábřehu, vtrhli Opavští zhurta. Po dvou minutách vedli 2:0, po úvodní třetině pak 4:1. Ve druhé se trefili hned třikrát, ale svou nedisciplinovanou hrou dozadu dovolili i soupeři dvakrát skórovat. Poslední třetina přinesla festival zahozených stoprocentních gólovek, především ze strany p.e.m.y. Každý tým se trefil ještě jednou. Opaváci přehráli protivníka 8:4. Přemkovi Novákovi a Petrovi Baránkovi se povedlo vstřelit hattrick, po jedné brance pak dali Jan Jelínek a Martin Reichel.

„Chtěli jsme už před posledním turnajem potvrdit první místo. Bohužel zápas s Brnem se nám vůbec nepovedl. Z posledních tří zápasů musíme tedy minimálně jednou vyhrát a první flek už nám nikdo nevezme,“ hodnotil šestibodovou sobotu kapitán Novák a dodal: „Musíme si dávat hlavně větší pozor v obraně a proměňovat šance. Dneska jsme jich neskutečné množství zahodili.“

Opava - SSK Vítkovice 5:1 (1:0, 0:1, 4:0) Branky a asistence Opavy: Novák 2 (Baránek 2), Baránek, Reichel (Schneider), Vachtarčík

Brno - Opava 7:2 (2:1, 3:0, 2:1) Branky a asistence Opavy: Košťálek (Novák), Baránek (Vachtarčík)

Opava - Zábřeh A 8:4 (4:1, 3:2, 1:1) Branky a asistence Opavy: Baránek 3 (Novák 2, Košťálek), Novák 3 (Baránek, Košťálek), Reichel (Černohorský), Jelínek (Černohorský)

Opava: Černín, Sedlář – Jelínek, Schneider, Vašíček – Baránek, Košťálek, Novák, Černohorský, Vachtarčík, Reichel.

(hab)