Open Air Cup si už během své krátké historie získá obrovskou oblibu u florbalové veřejnosti nejen v České republice. „Letos jsme zaznamenali rekordní účast, přijelo 427 hráčů a 55 mužstev. Mezi nimi i hvězdy české extraligy a reprezentanti. Odehráli jsme 169 utkání za dva dny," řekl jeden z hlavních organizátorů florbalového klání Vladimír Černín a pokračoval:

„Poprvé přijel dokonce tým z Anglie, z Londýna. Jinak nás strašně moc těší účast celků ze Slovenska a také z Čech, jako byli třeba kluci ze Rtyně v Podkrkonoší, kteří jezdí pravidelně, nebo Plzeň, Dobruška atd."

V pátek 26. července se na čtyřech venkovních hřištích s umělým povrchem rozhořely boje v základních skupinách a favorité vesměs potvrzovali své kvality. Velkým protivníkem všech zúčastněných bylo především horko. „Počasí bylo opravdu pekelné. Už v pátek dávalo hráčům zabrat a v neděli teploty ještě stouply," popisoval Černín.

Právě v sobotu startovaly vyřazovací boje a hned od dvaatřicetifinále se rodila překvapení. V prvním kole play-off vypadl krnovský Saigon. V šestnáctifinále vypadli oba loňští finalisté. Naklepané řízky (hráči Paskova Saurians) nestačili na mladé havířovské florbalisty, Lavina tým. Vítěze předešlého ročníku, ZetHá z Havířova zase vyřadilo opavské Jeblebandy.

Ještě méně se čekalo, že cestu vždy silného Citrus teamu ukončí Hradec nad Moravicí.

Zajímavé výsledky pokračovaly. V osmifinále si opavská Quittka poradila s Lavinou a Hradec vyřadil Jeblebandy. Spanilá jízda Quittek pokračovala i dále, když na jejich florbalkách zůstal jeden z favoritů BESKYD Selection. Mezi čtyři nejlepší se tak dostal asi nevětší favorit turnaje, celek Amatéři by 4teams, složený z elitních hráčů letošního extraligového mistra z Vítkovic. Dalším semifinalistou byl SNUS team, za nějž hráli především mladí florbalisté ostravského Remedica a také dva hráči druholigového S.K. P.E.M.A. Opava.

Ze stejného oddílu byl i třetí tým do party, Quittka. Nenápadně si mezi čtyři nejlepší dokráčel nováček, celek Dizgrafi x Jeseník, který se prezentoval bojovnými výkony. A semifinále nabídlo opět překvapení. Vítkovičtí mistři, Amatéři by 4teams, nestačili na Dizgrafix Jeseník, tedy tým, který bojuje v Olomoucké lize (4. liga). Jeseniští vyhráli 5:4 a měli jistou medaili. SNUS team pak v dramatickém souboji, který rozsekly až nájezdy, porazil Quittka 7:6.

Střetnutí zklamaných neboli boj o bronz měl jasného favorita, extraligové hvězdy, Amatéry. Jenomže hráči Quittek Opava protivníka zaskočili. Povedenými akcemi se dostali do vedení, které průběžně navyšovali a udržovali. Amatéři sice občas ukázali svou extratřídu, ale přesto jim to nestačilo. Quittka zvítězila 9:5 a radovala se z bronzové medaile.

Také ve finále byl všemi favorizován SNUS team, jenomže florbalisté Jeseníku šli od počátku za vítězstvím. Zajistili si dostatečný náskok, a i když se SNUS team ještě snažil dotahovat, nebylo mu to nic platné, také díky vynikajícím zákrokům brankáře Jeseníku Majsniara. Dizgrafix Jeseník zvítězil 9:4 a nečekaně, při své první účasti, získal prvenství na Open Air Cupu.

„Vítězství Jeseníku nikdo nečekal, ale tady je vidět, jak se na menším hřišti rozdíly mezi jednotlivými týmy smazávají," uvedl Vladimír Černín a dodával: „Zajímavé je, že se ještě nikdy žádnému týmu nepodařilo prvenství obhájit." Po organizační stránce byl jeden z hlavních pořadatelů velice spokojen. „Máme jen samé pozitivní ohlasy, všem se turnaj strašně líbí. Za ty čtyři roky jsme si u florbalové veřejnosti vybudovali celkem slušné renomé, svědčí o tom právě zájem týmů, které to k nám nemají zrovna nejblíže. A samozřejmě také účast množství extraligistů a reprezentantů. Tím se rok od roku zvedá i kvalita celého turnaje," uzavíral Černín a ještě dodával:

„Samozřejmě by turnaj nešel uspořádat bez našeho týmu organizátorů, hlavně Martina Viltavského nebo Martina Botha a dalších, spoluhráčů z S.K. P.E.M.A. Opava, tím bych chtěl všem poděkovat."

Semifinále: Quittka Opava – SNUS team 6:7 po nájezdech, Dizgrafix Jeseník – Amatéři by 4teams 5:4
o 3. místo: Quittka Opava – Amatéři by 4teams 9:5
finále: Dizgrafix Jeseník – SNUS team 9:4

Vítěz kanadského bodování: Pavel Barabáš (BESKYD Selection)
Nejlepší hráčka: Andrea Bořucká
Nejlepší brankář: Michal Majsniar (Dizgrafix Jeseník)