P.E.M.A. přijela k utkání do dubňanské sportovní haly bez několika hráčů základní sestavy, ale zato s novými posilami, exbohuslavickými Jakubem a Vojtěchem Kocurovými a bývalým hráčem Hradce nad Moravicí Jiřím Štindlem.

Ratíškovice hrají jihomoravskou ligu (4. liga), což dělalo z druholigového nováčka z Opavy favoritem duelu. První třetina ještě příliš branek nepřinesla. Hned po devatenácti vteřinách se sice trefil Tomáš Solný a Opava vedla, ale další šance nevyužila. Z toho profitovali Panteři a v polovině patnácté minuty se jim povedlo vyrovnat. Následně ale došlo k vyloučení hráče Ratíškovic, byl to jediný potrestaný hráč v celém zápase, a Jan Mazur vrátil Opavě vedení.

V prostřední části už se projevila herní převaha P.E.M.Y. naplno. Opět Jan Mazur po necelé minutě vedení navýšil. K němu se ještě dvěma trefami přidal Marek Dzierža a oba Kocurovi. Ratíškovičtí také slavili úspěch, ale jen jednou, také proto vedli Opavští po dvou třetinách 7:2 a hlídali si výsledek.

Poslední část přinesla jasnou převahu Opavy. Domácí se na nic nezmohli, zato P.E.M A. hned pětkrát rozvlnila síťku za gólmanem Panthers. Obránce s dělovou ranou Jakub Kocur zaznamenal svůj druhý gól v zápase, stejně tak Tomáš Solný. Marek Dzierža s Janem Mazurem dokončili hattrick. Skóre na konečných 12:2 pro Opavu uzavřel deset vteřin před koncem Daniel Šimera.

„Domácí tým jsme neznali, takže jsme nevěděli, co od nich čekat. Oni byli jedním ze dvou postupujících za čtvrtých míst po základních skupinách, takže jsme do utkání šli v roli favorita. Ze začátku jsme se trochu hledali, ale pak už se to rozjelo. Cíl jsme splnili a postoupili do třetího kola," hodnotil utkání kapitán Opavy Jakub Kučera.

Třetí kolo Poháru České pojišťovny odehrají Opavští opět doma ve sportovní hale na Mařádkové proti druholigovému Rožnovu pod Radhoštěm, což je jeden z nejsilnějších možných soupeřů v této fázi soutěže. Utkání se bude hrát ve čtvrtek 6. září, v kolik hodin bude upřesněno v Deníku.

FBK Panters Ratíškovice – S.K. P.E.M.A. Opava 2:12 (1:2, 1:5, 0:5)
Branky Opavy: Mazur 3 (Kučera, Balnar), Dzierža 3 (Halámek 2, Kučera), Solný 2 (Dzierža, Balnar), Jakub Kocur 2 (Štindl, Kučera), Vojtěch Kocur (Volf), Šimera (Kučera)
Opava: Herudek – Balnar, Terchovan, Jakub Kocur, Kučera – Halámek, Solný, Dzierža, Šimera, Mazur, Boželník, Volf, Vojtěch Kocur, Štindl

Florbalisty Štěpánkovic vyřadil těžký protivník

Mužstvo Štěpánkovic postoupilo ze základní skupiny Poháru České pojišťovny ze druhé pozice a ve druhém vyřazovacím kole se střetlo s těžkým protivníkem, krnovskou Orkou. Po bojovném průběhu, kdy nebyla nouze o ostřejší zákroky ani závěrečnou šarvátku, však Štěpánkovičtí podlehli 4:8 a v Poháru končí.

Krnovská Orca šla do utkání, které se hrálo v opavské hale na Mařádkové, v roli favorita. Krnovští hrají Moravskoslezskou ligu (4. liga), zatímco Štěpánkovice teprve v uplynulé sezoně postoupili z nejnižší soutěže do Moravskoslezského přeboru (5. liga). Od počátku se mírný rozdíl ukazoval i na hřišti. Orca sázela na kombinaci, Štěpánkovičtí na bojovnost. Úvodní tlak Orky otupily dvě vyloučení, ale soupeř ani jednu přesilovku nedokázal využít.

Zato Krnovští hned svou první početní výhodu zužitkovali, v polovině první třetiny se trefil Tomáš Kondrát. Úvodní branka Krnov uklidnila. Největší rozdíl mězi oběma soupeři byl především v kvalitě rozehrávky. Zatímco hráči Orky využívali pasů od beků k rychlým útočným akcím, Štěpánkovicím se přechod u obranné poloviny do ofenzivy nedařil.

Když už se zdálo, že domácí celek (Štěpánkovice) zvedá hlavu, přišly dvě inkasované branky v rychlém sledu. Nejprve na konci 12. minuty skóroval Ondřej Miškov, minutu a půl po něm se trefil Filip Fňukal. A Orca vedla 3:0.

Ovšem do druhé části vletěli Štěpánkovičtí jako vyměnění, začali více běhat, výborně napadali a dostávali se do šancí. Tlak Štěpánkovic neustal ani po šťastné brance Adama Blaha, kterou zvýšil na 4:0 pro Krnov. Spíše naopak, domácí už neměli co ztratit, a tak vrhli všechny síly dopředu. Převaha Štěpánkovic vyvrcholila v jejich první gól na počátku pětatřicáté minuty, kdy se dorážkou prosadil Adam Wollný, 1:4. Na hřišti se trošku přiostřilo. Když už všichni čekali na druhou sirénu, do konce chyběly dvě sekundy, prostřelil gólmana Štěpánkovic Daniel Hrbolka, 1:5.

Poslední dějství přineslo dramatické momenty. Hra se vyrovnala a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Jeden z nich proměnil bombou pod břevno Jaromír Filip a zvýšil vedení Orky. Pak přišly čtyři góly v rychlém sledu. Nejprve načal své střelecké představení kapitán Štěpánkovic Vít Poskočil. Na jeho trefu odpověděl Krnovský Daniel Hrbolka. Vít Poskočil pozvedl prapor svého celku a dvěma přesnými zásahy nejenže dokonal hattrick, ale také zkorigoval stav na 4:7.

Tříbrankový rozdíl ve florbale nic není, zase bylo o co hrát. Jenže přišla černá kaňka. Od počátku se nehrálo příliš v rukavičkách, což vyvrcholilo pět minut před koncem. Krnovský Adam Blaho zbytečně sekl brankáře Aleše Látala, který už držel míček v rukou, a nastala mela, ve které došlo i na pěsti. Nejaktivněji si počínali štěpánkovičtí Adam Wollný s Tomášem Nestrojem a jejich soupeři z Krnova Ondřej Miškov s Tomášem Kondrátem.

Všichni čtyři viděli po zásluze červené karty a museli ze hřiště. Utkání se pak dohrávalo ve třech hráčích na obou stranách. Z toho vytěžili Krnovští ještě jeden gól, Jaromír Filip upravil na konečných 8:4 pro Orku Krnova Kouč Krnova Štěpán Lhoťan byl s utkáním spokojený.

„Náš cíl byl jasný už před utkáním. Chtěli jsme zvítězit, a to se také stalo. Trochu mi chyběl pohyb volných hráčů, občas jsme na sebe koukali a čekali, co spoluhráč vymyslí. Obrana fungovala dobře, ale vždycky je co zlepšovat. Ten incident na konci bych ani bitkou nenazval. Náš hráč chtěl hrát odražený míček a nejspíše sekl gólmana. Potom následoval ošklivý atak soupeře do obličeje, a to celou strkanici rozproudilo," hodnotil utkání trenér Orky.

Vedoucí celku Štěpánkovic a jeden z účastníků šarvátky Adam Wollný poděkoval svému týmu. „Musím poděkovat klukům za výkon. Rozhodla první třetina, kdy soupeř dokázal skórovat z přesilové hry, my naopak nevyužili ani jednu z nabízených početních výhod. Druhou a třetí třetinu jsme byli soupeři více než vyrovnaným soupeřem, což dokládá i počet střel na branku. A k té strkanici. Jen jsme bránili brankáře, který byl zcela úmyslně seknut. Pak jsme byli napadeni zezadu. Dopadlo to, jak to dopadlo, více se k tomu vracet nechceme," uvedl Adam Wollný.

FBC Štěpánkovice – FBC Orca Krnov 4:8 (0:3, 1:2, 3:3)
Branky: Poskočil 3 (Wollný, Hanzlík), Wollný – Hrbolka 2 (Filip 2), Filip 2 (Hrbolka 2), Kondrát (Lhoťan), Miškov (Kondrát), Fňukal (Hrbolka), Blaho (Lhoťan)

Štěpánkovice: Látal – Mrkva, Bažan, Wollný, Nestroj – Hanzlík, Féher, Poskočil, Lukáš Obrusník, Marian Obrusník, Kaštovský
Krnov: Frydrych – Lhoťan, Vrchovský, Jiří Matušinský, Miškov – Fňukal, Hrbolka, Filip, Krvač, Kondrát, David Matušinský, Blaho, Adam Gajdoš, Jiří Gajdoš