Výsledková tabule dostala pořádně zabrat, když po dvanácti minutách ukazovala průběžný stav – 5:5. „Byl to velmi divoký začátek a soupeř ukázal, že chce v tomto zápase hrát a nespokojí se jen s obranou, což nám v posledních kolech nesedělo.

Šance se přelévaly ze strany na stranu a fanouškům se musel futsal líbit. My jsme dávali branky po kombinačních akcích, kdežto soupeř využíval skvělé střelby,“ komentuje průběh zápasu trenér Opavy Miroslav Tůma.

Opava v prvním poločase dvakrát vedla, ale ani jednou své vedení neudržela a do kabin se šlo za nerozhodného stavu, když asi nejhezčí kombinaci předvedla právě Opava, když Středula krásně rozehrál přímý volný kop a Klement jej jemnou tečí umístil do branky soupeře.

„V kabině jsem hráče chválil, ale také jsem jim kladl na srdce, aby lépe bránili, protože jsme věděli, že šancí máme dost a některé naše inkasované branky byly zcela zbytečné,“ uznal lodivod Ferramu Opava Tůma.

Druhá půle Opavě opravdu vyšla, krásné průniky s gólovým zakončením předvedli Maloch s Bartošakem, a poslali tak svůj tým do vedení. „Bylo to vynikající a měl jsem z toho velkou radost, ukázali jsme svou sílu a také to, že poslední příčka rozhodně neodpovídá našim schopnostem,“ říká Miroslav Tůma.

Jakubčovice se rozhodly zariskovat a odvolaly brankáře, což také neslo své ovoce, a snížily. „Závěr zápasu už patřil nám a my jsme přidali ještě dvě branky, což rozhodlo o našem zaslouženém vítězství.

Před sezonou nám odešli důležití útočníci a letos se střelecky trápíme, ale věřím, že opět nalezneme klid v koncovce a ukážeme všem, že nepatříme na poslední místo,“ shrnul trenér Tůma.

Baracuda Jakubčovice - Ferram Opava 7:9 (5:5)
Branky Opavy: Klement 3, Středula 2, Bartošak 2, Maloch 2
Ferram Opava: Moravec – Holubec, Bartošak, Maloch, Středula, Klement, Konic.

Petr Večeřa