Zápas začal v rychlém tempu a hned v úvodní minutě otevřel skóre domácí Polomský. Hostující mužstvo však inkasovaná branka nezlomila, ba naopak. Šrom nejprve tři minuty nato vyrovnal a Prášil poté otočil nepříznivé skóre ve prospěch Ferramu – 1:2.

Opava však byla stále nucena dobývat obranu Medvědů. Ti se totiž stáhli na svou polovinu i přesto, že museli v zápase dotahovat. Vyčkávací taktika Malých Hoštic ale slavila úspěch. Z rychlého protiútoku se prosadil Harasim, krátce po něm i Martinák a za delší konec provazu rázem tahali domácí. Jejich vedení navíc svými brankami z přímých kopů navýšili Polomský s Harasimem a s Ferramem to nevypadalo vůbec dobře.

Jiskřičku naděje pro něj vykřesal v závěru první poloviny Schreier, který upravil poločasový výsledek na 5:3. Do druhého poločasu šli Opavští s cílem zvrátit nepříznivý vývoj střetnutí a hned v první minutě druhé půle vstřelil kontaktní gól Schreier. Domácí zalezli do hlubokého obranného valu a ten se podařil Opavě prolomit až zásluhou Prášilovy jedovaté střely.

Ferram byl i nadále, co se týká ofenzivy, aktivnější a zdálo se, že je otázka času, kdy přebere otěže zápasu. Jenže z přemíry snahy a riskantních útoků pramenila osudová chyba a přečíslení Malých Hoštic tři na jednoho, které domácí skvěle zahráli. Harasim si zkompletoval hattrick a hostům tím definitivně zlomil vaz – 6:5.

Opavským nepomohla ani závěrečná power play, a důležité vítězství si tak na své konto připsali Medvědi.

„Šlo o vcelku vyrovnaný zápas, s trochou štěstí na naší straně. Několikrát nás výrazně podržel brankář Ballok, soupeř měl smůlu v zakončení,“ uvedl domácí Tomáš Kurka.

„Měli jsme za sebou tři porážky a chtěli tuto nepříznivou šňůru utkání prolomit, ale bohužel se nám to nepovedlo. Nevyhrálo lepší mužstvo, minimálně na bod jsme měli, jenže se hrozně nadřeme na góly. Nedáváme tutovky a soupeř nás pokaždé trestá. Hoštice vytěžily z minima maximum,“ smutnil po utkání hostující trenér Miroslav Tůma.

„Zápas nezvládli ani rozhodčí. V prvním poločase jsme klidně mohli kopat penaltu. Ve druhém mohl zase celou řadu faulů písknout na stranu domácích. Myslím, že si na ně mohli stěžovat obě strany,“ dodal kouč Ferramu Tůma.

Medvědi Malé Hoštice - Ferram Opava 6:5 (5:3)
Branky: Harasim 3, Polomský 2, Martinák – Prášil 2, Schreier 2, Šrom

Medvědi Malé Hoštice: Ballok – Harasim, Polomský, O. Černý, Klinger, Martinák, Režnar, Heger
Ferram Opava: Binar – Maloch, Vaněk, Prášil, Holubec, Schreier, Bartošák, Žurek, Šrom. Trenér: Miroslav Tůma

Jan Šimek