Vypadalo to, že soupeře už měli na lopatkách, ale hosté se dokázali vzchopit k odporu. V prvním poločase se totiž Opava dostala do průběžného vedení 3:0.

„Přijel k nám nejkvalitnější protivník, s nímž jsme se zatím utkali. Dovolím si tvrdit, že se nacházel na úrovni FU Kopřivnice. Je čtvrtý od konce, ale výsledky neodpovídají jeho výkonům. Do přestávky dokázal snížit na 3:1 a ve druhé půli dokonce vyrovnal. Pak začalo nefalšované drama,“ komentoval průběh nedělního duelu trenér opavského celku Miroslav Tůma.

Domácí Hukvaldům následně odskočili na rozdíl jedné branky, avšak hosté opět srovnali stav. Rozhodujícími momenty se staly čtyřiatřicátá a osmatřicátá minuta, kdy se Opava dvakrát prosadila a rozhodla o svém vítězství.

„Za to, co v Opavě předvedly, si Hukvaldy prohrát nezasloužily. Jednalo se o atraktivní utkání, v němž čarovali brankáři. Oba podali velice dobré výkony. Musím ale vyzdvihnout našeho Dalibora Fišera. Tomu se opravdu dařilo skvěle, zlikvidoval několik tutovek hostujícího celku a stal se hlavním strůjcem výhry,“ doplnil kouč Ferramu, jenž ocenil i třígólový přínos autora hattricku Lukáše Krčmaříka.

Ferram Opava – Hukvaldy 6:4 (3:1)
Branky Opavy: Krčmařík 3, Binar 2, Pospěch
Ferram: Fišer – Binar, Pospěch, L. Krčmařík, J. Žurek, J. Tůma, Kuzník, Rubý