FUTSAL: Opava - FU Kopřivnice 5:2

Futsalisté opavského Ferramu v dalším klání divize F narazili na mužstvo z vrchu tabulky – FU Kopřivnice. Po prvním poločase sice platil nerozhodný stav 1:1, ale v tom druhém domácí vsítili čtyři branky a soupeři uštědřili první porážku v sezoně. Celkově vyhráli 5:2.

6.12.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Nejsledovanější osobou nedělního utkání ve Sportovního hale Slezského gymnázia byl Zbyněk Pospěch. Ferram se s ním před několika dny dohodl na spolupráci a proti kopřivnickému celku nastoupil v útoku vedle Jana Žurka.

„Jednalo se o první zápas. Bylo vidět, že si musí zvyknout a dostat se do toho. Skvěle si však dokáže pokrýt balon, což dokázal i proti Kopřivnici. Dostal se do dvou nebo tří gólovek, ale v zakončení neuspěl," popisoval trenér Opavy Miroslav Tůma, kterého těšilo, že mohl využít služby nejlepšího střelce týmu Lukáše Krčmaříka, jehož trápily problémy s kotníkem: „Dal se dohromady a připsal si dva góly, když se dvakrát dokázal prosadit z trestného kopu."

K vidění byl velice zajímavý futsal, Ferram ovšem dokázal ve druhé půli rozhodnout. Pomyslnou třešničkou na dortu byla trefa gólmana Fišera, jenž v závěru využil toho, že soupeř hrál bez brankáře a ranou přes celé hřiště zacílil do prázdné svatyně.

„Šlo o jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně. Příští sobotu se od 20.30 představíme na palubovce dalšího celku ze špičky – Jokeritu Kopřivnice. Tím budeme mít zápasy s nejlepšími celky soutěže za sebou," doplnil Miroslav Tůma.

Ferram Opava – FU Kopřivnice 5:2 (1:1)
Branky Opavy: L. Krčmařík 2, J. Žurek, D. Žurek, Fišer
Opava: Fišer – A. Černohorský, D. Žurek, J. Tůma, Majewski, I. Kratochvíl, J. Žurek, L. Krčmařík, Z. Pospěch, Kremer, D. Kuzník

Autor: Petr Dušek