Utkání na palubovce Sportovní haly Slezského gymnázia přitom pro Opavu nezačalo nejlépe. Jako první totiž šli do vedení hosté. Inkasovaná branka však domácí nabudila, zejména pak Tomáše Binara, který do přestávky dvakrát skóroval, a hlavně díky němu se povedlo otočit.

„Soupeř byl skutečně kvalitní. Až do nedělního zápasu byl jediným celkem, jenž v soutěži ještě neprohrál. Navíc měl k dispozici bývalého reprezentanta Bučka,“ uvedl kouč Ferramu Miroslav Tůma.

Vstup do druhé půle jeho svěřencům vyšel na výbornou. Během devíti minut Jokeritu odskočili na rozdíl čtyř branek a vedli 5:1. Hosté sice snížili, ale Opava vzápětí vsítila dva góly. Kopřivnici nepomohla ani závěrečná powerplay. Nakonec z toho po krásné narážečce gólově zakončené Lukášem Krčmaříkem bylo vítězství 9:3.

„Letos to bylo naše nejpovedenější utkání. Třešničkou na dortu byly výkony Binara a Krčmaříka. Druhý jmenovaný zkompletoval hattrick a první dokonce vsítil čtyři branky. Pochvalu ale zaslouží celé mužstvo. Hráli jsme skutečně dobře,“ doplnil Miroslav Tůma.

Ferram Opava – Jokerit Kopřivnice 9:3 (2:1)
Branky Ferramu: Binar 4, L. Krčmařík 3, Pospěch, D. Žurek
Ferram: Fišer – Vašek, Binar, Pospěch, Krčmařík, J. Tůma, Košárek, D. Žurek, Rubý