„Po zlepšených výkonech z poslední doby jsme chtěli konečně zvítězit, což se nám podařilo. Veděli jsme, že budeme hrát proti soupeři, který spoléhá na brejky, a proto jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany,“ poznamenal domácí kouč Miroslav Tůma. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ale postupem času se hra otevřela a k vidění byl útočný futsal. Hrálo se nahoru dolů, ale kralovali především oba brankáři.

Pak přišla na řadu 10. minuta, kdy otevřel skóre Bartošák a krátce po něm zvýšil vedení Ferramu Lukáš Krčmařík. Opava byla i nadále aktivnější, ale nedokázala proměňovat své gólové šance, za což vzápětí přišel trest Krmelína a snížení na 2:1. Dvoubrankový náskok ale svému celku vrátil Jan Prášil, který uzavřel poločasové skóre.

„Věděli jsme, že o poločase se budou hosté snažit více útočit, a dobře jsme se na to připravili,“ popisoval taktickou poradu před druhou půlí trenér Opavy Tůma. Hosté však nechávali okénka v obraně, kterých dokázali domácí využít jako v případě Michala Krčmaříka, jenž vsítil branku na 4:1. Zdálo se, že jeho gól povede ke zklidnění hry, ale pak propálil vše, co mu stálo v cestě, jeden z krmelínských hráčů a drama pokračovalo.

Ferram si vypracoval několik tutovek, ale selhával v koncovce. Hostům zase nepomohla ani hra v power play, naopak. Ve hře bez brankáře inkasovali ještě naposledy z kopačky Jana Prášila, který upravil na konečných 5:2. „Podle průběhu utkání jsme si zasloužili vyhrát, měli jsme více gólových šancí, ale opět se projevila naše bolest v zakončení. Výborně nám ale zachytal Martin Prášil,“ uzavřel Tůma.

Ferram Opava - Krmelín 5:2 (3:1)
Branky Ferramu: J. Prášil 2, L. Krčmařík, M. Krčmařík, Bartošák
Ferram Opava: M. Prášil – J. Prášil, L. Krčmařík, M. Krčmařík, Bartošák, Žurek, Vaněk. Trenér: Miroslav Tůma

Druhému futsalovému mužstvu z Opavska – Medvědům z Malých Hoštic – se nepovedlo vyzrát na Oskarol. V celém utkání dotahovali náskok svého soupeře, ale k bodům jim nepomohl ani hattrick Dominika Klingera. Hostující futsalisté vstoupili do utkání lépe a po sérii zmařených střeleckých příležitostí se štěstím prostřelili Čuboka v brance Medvědů a otevřeli skóre.

Po změně stran však zaúřadoval Dominik Klinger a srovnal na 1:1. Oskarol ale svému soupeři znovu odskočil, a tak se dal do díla domácí střelec Dominik Klinger a podruhé v utkání vyrovnal. Jenže hosté pak Malým Hošticím po dvou slepených brankách utekli na dvougólový rozdíl v poměru 4:2.

Domácí se přesto nevzdali a odměnou jim byla třetí branka z nohy Dominika Klingera. Hráči Oskarolu však Malohoštickým krátce nato znovu odskočili a nic na tom nezměnila ani korekce Davida Benka na závěrečných 4:5 z konce utkání. „Hrál se hodně běhavý futsal z obou stran, bohužel jsme v utkání stále prohrávala a nikdy se nám nepodařilo vyrovnat,“ smutnil po utkání jeden z malohoštických futsalistů Marek Harasim.

Medvědi Malé Hoštice - Oskarol 4:5 (0:1)
Branky Medvědů: D. Klinger 3, D. Benek
Medvědi Malé Hoštice: Čubok – Harasim, E. Klinger, D. Klinger, Staníček, D. Benek, Pavelka