A to domácí Ferram opět neměl k dispozici elitního útočníka Zbyňka Pospěcha. Mužstvo stále bojuje o účast v play off a kvůli překvapivému vítězství jiného týmu z Nového Jičína Top Dogs nad Hukvaldy, které jsou z popředí tabulky, se mohlo cítit pod tlakem.

„Tento zápas byl pro nás skutečně velmi důležitý. Nutně jsme potřebovali vyhrát. Začátek se nám příliš nepovedl, v naší hře byla cítit nervozita, hráčům odskakovaly balony a nedařily se přihrávky," komentoval trenér opavského celku Miroslav Tůma.

První půli Opava nakonec opanovala se skóre 3:1 a hned zkraje druhého poločasu Nový Jičín snížil na rozdíl jediné branky. Opavští futsalisté se však nakonec přece jenom dokázali dostat do správné provozní teploty a najednou jim to tam začalo padat.

„Hosté po celou dobu praktikovali jasnou taktiku. Soustředili se na bránění a přecházeli do rychlých brejků. Po změně stran se nám však začalo podstatně více dařit v koncovce. Postupně jsme se uklidnili a vítězství si už dokázali pohlídat," mínil dále kouč Ferramu, jenž byl rád, že opět zafungoval faktor Lukáše Krčmaříka. Kanonýr Opavy si na konto připsal dalších pět přesných zásahů a stále se řadí mezi nejobávanější střelce divize.

V dalším soutěžním kole se Opavané v pátek představí na půdě Krmelína. Zápas má začátek v 19 hodin.

Ferram Opava – Dragons Nový Jičín 13:4 (3:1)
Branky Opavy: L. Krčmařík 5, Rubý 2, Kremer 2, J. Tůma, Černohorský, Teichmann, vlastní
Opava: Fišer – Majewski, J. Tůma, Černohorský, L. Krčmařík, Rubý, D. Žurek, J. Žurek, Kremer, Teichmann, Frank