Zápasy s posledními týmy tabulky bývají ošidné, svěřenci trenéra Miroslava Tůmy si však dali moc dobrý pozor, aby duel s Novým Jičínem nepodcenili. Poprvé se prosadili už v úvodu a pak prakticky každou minutu přidávali jeden gól, až se poločasové skóre zastavilo na poměru 13:1.

„Chybělo nám opět pět lidí ze základu. Věděli jsme, že Dragons před nedávnem potrápili jednoho z favoritů soutěže FU Kopřivnice. Naštěstí jsme to měli pevně v rukách a náš tým neponechal vůbec nic náhodě,“ komentoval už zmíněný Miroslav Tůma.

Zatímco v první půli to byla z pohledu Ferramu hotová střelecká přehlídka, v tom druhém se mužstvo soustředilo více na údržbu výsledku. „Nový Jičín se snažil, ale otěže zápasu jsme drželi my. Samozřejmě už se nešlo na sto procent, ale hráli jsme zodpovědně.

Na devětadevadesát procent jsme si zajistili účast v play-off. Čekají nás ještě dvě kola základní části,“ mínil hlavní kouč Opavy a na závěr ještě pochválil střelce – Krčmařík se trefil sedmkrát, Pospěch šestkrát a Binar vsítil celkem čtyři branky: „Toto trio v letošní sezoně tým táhne. V závěru zápasu jsme však trochu upustili z tempa a několikrát se skvělými zákroky zaskvěl i náš brankář Fišer.“

Ferram Opava – Dragons Nový Jičín 18:1 (13:1)
Branky Ferramu: Krčmařík 7, Pospěch 6, Binar 4, J. Tůma
Ferram: Fišer – Binar, Pospěch, Krčmařík, Majewski, Teichmann, Hudeček, J. Tůma, Šimeček