Úvod zápasu však vyšel lépe domácím, ale Ostrava jej dokázala přestát a podnikala nebezpečné brejky, které proměnila v góly. „Hráli jsme docela dobře, ale oni skvěle bránili a byli hodně rychlí,“ říká hráč Opavy Ondřej Maloch.

Dokonalá produktivita vynesla Zvěřákům 4 branky a zdálo se, že do poločasu už se nic měnit nebude, ale nakonec stihla dát branku i Opava, když brankář domácích našel svým výhozem Šroma a ten následně Bartošáka, který dal poslední gól prvního poločasu.

„Trenér nám v kabině vyčítal, že málo běháme, měli jsme totiž skoro pořád míč, ale neuměli jsme nic vymyslet a to bylo asi také dáno naší hodně pasivní hrou,“ uvědomuje si Maloch. Zdá se, že porada v kabině na hráče zapůsobila a ti začali ve druhém poločase hrát velmi dobrý futsal a k tomu přidali i nějaké branky.

Středula snižoval na 2:5 po krásném signálu po rohovém kopu, kdy si míč zpracoval na prsa a krásnou střelou překonal soupeře. Tímto začala stíhací jízda Ferramu, který snížil postupně na 3:5 díky Barteskově ráně bodlem, a poté snížil na 4:5 Bartošák, kterého našel z rohu Ondřej Maloch, který říká:

„Vletěli jsme na ně a taky to vyšlo, ale bohužel, nedokázali jsme to tempo udržet. Dali nám branku a už jsme se vezli, museli jsme to otevřít a oni dokonale trestali,“ říká smutně. Do konce zápasu už Ferram nic nesvedl a prohrál rozdílem 4:9, což jej odsoudilo k pobytu na poslední příčce tabulky.

Ferram Opava - Zvěřáci Ostrava 4:9 (1:4)
Branky: Bartošák 2, Středula, Barteska
Ferram Opava: Šibek – Barteska, Bartošák, Schreier, Maloch, Středula, Šrom

Petr Večeřa