Na špici tabulky však Opavští nemyslí, soutěž si chtějí především užít. „Kádr zůstal od loňské sezony pohromadě takřka beze změny. Chceme si především zahrát dobrý futsal, žádné vysoké ambice nemáme. Budeme sázet na ucelený kolektiv," odkryl už na úvod karty opavského Ferramu jeho trenér Miroslav Tůma.

Ten však hlásí jednu výraznou ztrátu. Dres futsalového mužstva z Opavy totiž nějakou dobu nenavlékne Lukáš Krčmařík, kterého brzdí jeho současný zaměstnavatel třetiligový fotbalový Hlučín. „S Lukášem jsem mluvil a zatím za nás nastupovat nebude. Uvidíme v zimě, jestli dostane od klubu svolení a ještě si u nás zahraje. V tuto chvíli ale není nic jisté," posunula se dál ikona Ferramu Opava, který vstupuje do nového futsalového ročníku na půdě Krmelína.

„Krmelín hraje na brejky ze zabezpečené obrany, což je styl hry, proti kterému nám moc nevyhovovalo hrát, ale uvidíme," nevěšel hlavu Miroslav Tůma, který má k dispozici hned čtrnáct hráčů. „Máme ještě dva náhradní gólmany Vránu s Heiderem a po zranění na motorce se dává dohromady Bartošák. Připraveni jsou i nadějní dorostenci, kteří mají zájem hrát," pochvaloval si zkušený futsalový kouč a rychle dodal: „Sám jsem na soutěž zvědavý čekám , co kluci v prvním kole předvedou. Všichni hrají velký fotbal a do soutěže jdeme bez tréninku v hale."

Soupiska Ferramu Opava pro sezonu 2012/2013
Brankáři: Martin Prášil, Jan Vrána, Jiří Heider, hráči do pole: Radim Maloch, Michal Kokeš, Jakub Šrom, Michal Schreier, David Žůrek, Jan Prášil, Jiří Holubec, Ladislav Klement, Jakub Vaněk, Michal Krčmařík, Miroslav Bartošák

Jan Šimek