Opavský Ferram se ujal vedení už v 9. minutě, když po nacvičeném signálu otevřel skóre šťastnou trefou Prášil. Domácí pokračovali v drtivém tlaku a nepohrdli ani dvěma nabídnutými devítimetrovými kopy, které postupně proměnil jak Žurek, tak Maloch. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu se do míče opřel Michal Krčmařík a perfektní ranou prostřelil hostujícího brankáře.

Oskarol už jen v závěru korigoval na 4:1. Ve druhém dějství hosté snížili na 4:2 a vypadalo to na začátek dramatu.

Všechno ale utnul další velký nápor Opavy, která dlouhé minuty svírala Orlovou. Pátý zásah přidal po čase Vaněk a střelou do prázdné branky při power play hostů udělal tečku za vydařeným utkáním znovu ofenzivně laděný Michal Krčmařík.

„Proti Orlové jsme měli špatnou bilanci a po nešťastném utkání v Krmelíně jsme ji chtěli o to víc prolomit. S příchodem Vaňka a Krčmaříka se naše ofenziva stala silnější a soupeře jsme překvapili aktivní hrou. Neustále jsme útočili a vytvářeli si šance. Opět ale vázlo jejich proměňování, kdy jejich gólman chytal opravdu fantasticky. Hosté hrozili jen z ojedinělých útoků," pochaloval si po utkání spokojený opavský trenér Miroslav Tůma.

Ferram Opava - Oskarol Orlová 6:2 (4:1)
Branky Ferramu: M. Krčmařík 2, Prášil, Vaněk, Žurek, Maloch
Ferram: Vrána - Maloch, Žurek, Vaněk, J. Prášil, M. Krčmařík, Holubec. Trenér Miroslav Tůma

Jan Šimek